AKTUALNOŚCI

 

Dzień Wagarowicza


22.03.2018

  

Dzień wagarowicza to jeden z nielicznych dni w kalendarzu, które cieszy uczniów a zarazem niepokoi nauczycieli jak i rodziców. Międzynarodowy dzień sprzeciwu wobec szkoły stał się tradycją wagarów przekazywaną z pokolenia na pokolenie.

W dniu 21.03.2018r. OSiR Świebodzice Sp. z o.o., szkoły podstawowe i gimnazjalne oraz Urząd Miasta- Wydział Promocji wspólnie obchodziły nadejście wiosny wraz z dniem wagarowicza poprzez gry i zabawy zespołowe, które odbywały się w hali sportowo-widowiskowej. Wystąpiły cztery reprezentacje szkół w pięciu konkurencjach : rzut do kosza do skutku, przeciąganie liny, ubieranie strażaka, skoki w workach a także sztafeta z piłką po obwodzie hali. Każda konkurencja przeplatana była dwoma pytaniami z wiedzy oraz prezentacją artystyczną przygotowaną przez uczniów poszczególnych szkół. Wszystkie drużyny otrzymały nagrody za udział w zabawie w postaci piłek.

W/w wydarzenie zakończył pokaz kulturystyczny w wykonaniu Mateusza Brzuchacza Wicemistrza Polski, Mistrza Śląska w kulturystyce klasycznej oraz Instruktora Kulturystyki w OSiR Świebodzice Sp. z o.o.

O godzinie 11.30 ogłoszono próbną ewakuację, bezpiecznie wyprowadzono uczestników przed halę, gdzie wspólnie z niecierpliwością czekaliśmy na pożegnanie zimy! Całemu zdarzeniu towarzyszyły jednostki straży pożarnej oraz policja. Młodzież gotowa do uczczenia tradycji jaką jest palenie marzann, ułożyła je w bezpiecznej odległości po czym zostały one podpalone. Służby z jednostki straży pożarnej przystąpiły do działania gasząc palące się ‘’panny’’ i tym sposobem żegnając zimę.

 

     

 


 

strona główna  |  do góry  |


  © Copyright - OSiR Świebodzice - wszelkie prawa zastrzeżone