AKTUALNOŚCI

 

26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


17.01.2018

  

Niedziela 14 stycznia w Świebodzicach upłynęła pod znakiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Główną areną imprezy była Hala OSiR Świebodzice Sp. z o.o., która na ten czas wypełniła się śpiewakami, tancerzami, artystami i przede wszystkim ludźmi dobrej woli, którzy chcą pomagać innym.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy otworzyli: Zofia Marek szefowa sztabu WOŚP, Bogdan Kożuchowicz Burmistrz Miasta Świebodzice oraz Robert Bywalec ordynator oddziału geriatrii świebodzickiego szpitala Mikulicz. I zaczęło się. A działo się wiele. Było głośno, radośnie i kolorowo. Stanęło mnóstwo sklepików, stoisk z przekąskami, kramików z loteriami i wieloma atrakcjami.

Tradycyjnie podczas finału mogliśmy podziwiać występy artystyczne przedszkolaków oraz uczniów świebodzickich szkół. Zagrała dla nas kapela rokowa ze świebodzickiego LO, zespół Animacja z Wrocławia, finał zamykał koncert grupy The Shapless One ze Świebodzic.

Na placu za Halą stanęło motomiasteczko, gdzie można było przejechać się motocyklami, quadami, off road taxi, a także spróbować kontrolowanego poślizgu. Była zbiórka krwi zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi w Świebodzicach, na której zebrano blisko 14 litrów tego bezcennego płynu. Nie zabrakło także miejsca z nauką udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dużo rozrywki dostarczyli: wrocławski klub hokeja Wataha 71, Drużyna Braci - formacja ASG, która prezentowała sprzęt wojskowy oraz Bractwo Białe Lwy przedstawiające życie w czasach średniowiecza. Zaprezentowały się świebodzickie kluby sportowe: Victoria Świebodzice ze stoiskiem piłkarskim oraz UKS Ameoli ze stoiskiem łuczniczym.

W ciągu całego dnia powstawał najdłuższy ogon latawca, który był symbolem tegorocznego finału. Jednym z ważniejszych i bardzo emocjonujących punktów koncertu była licytacja darów od Przyjaciół WOŚP, która w tym roku cieszyła się wyjątkowo dużym zaangażowaniem licytujących. Na sam koniec było oczywiście światełko do nieba.

Atrakcji było mnóstwo, aż trudno je wszystkie wymienić. Gratulujemy świebodzickiemu Sztabowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowania tak wspaniałego finału i cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu i wesprzeć szczytny cel, którym jest wyrównanie szans leczenia noworodków.

Na sam koniec warto dodać, że znowu pobiliśmy rekord zbiórki w Świebodzicach. Kwota, którą udało się zebrać to ponad 92 tysiące zł.

Więcej informacji o świebodzickim Finale WOŚP na www.wospswiebodzice.pl 

 

 

WOŚP - ŚWIEBODZICE 2018

 

 


 

strona główna  |  do góry  |


  © Copyright - OSiR Świebodzice - wszelkie prawa zastrzeżone