AKTUALNOŚCI

 

VI Bieg Niepodległości i V Marsz Niepodległości


13.11.2017

  

99 biegaczy i piechurów wzięło udział w Biegu i Marszu Nordic Walking, aby uczcić 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Pomysł obchodzenia tego ważnego święta na sportowo cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród świebodziczan, ale nie tylko. W naszym biegu wzięli udział także biegacze z Wałbrzycha, Szczawna Zdroju, a nawet Wrocławia.

O godzinie 10:00 pan Bogdan Kożuchowicz Burmistrz Miasta Świebodzice i pan Janusz Zieliński Prezes OSiR Świebodzice Sp. z o.o. powitali gości i po odśpiewaniu hymnu narodowego dali sygnał do startu.
Pobiegli i pomaszerowali z nami nie tylko zapaleni biegacze, ale także amatorzy. Byli przedstawiciele świebodzickiego ratusza, zawodnicy świebodzickiego klubu sportów walki KO GYM. Liczną grupę stanowiła reprezentacja Stowarzyszenia Senior = Aktywny Obywatel. Bardzo cieszył widok całych rodzin, które z pociechami w wózkach lub na rękach dzielnie pokonywały trasę. A w tym roku mając na uwadze zgłaszane sugestie oraz względy bezpieczeństwa podjęliśmy decyzję o zmianie trasy biegu. Tegoroczny szlak wytyczony był polnymi drogami, co bardzo przypadło do gustu startującym, zarówno biegającym jak i maszerującym.

Na wszystkich, którzy 11 listopada przybyli pod halę OSiR Świebodzice Sp. z o.o. czekało wiele atrakcji: każdy startujący otrzymał pamiątkową koszulkę, było śpiewanie pieśni patriotycznych z harcerzami ze Szczepu IMAGO im. Batalionu Zośka i zespołem "Melodia" działającym przy Stowarzyszeniu Senior = Aktywny Obywatel, biało-czerwone balony i chorągiewki oraz gorąca herbata z sokiem malinowym i rozgrzewający żurek z bułką.

Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy postanowili świętować wolność na sportowo, a także osobom i instytucjom, bez których impreza nie odbyłaby się:

  • Spółdzielni Mieszkaniowej w Świebodzicach - fundatora nagród,

  • Media.regional.pl  - fundatora nagród i medali,

  • Harcerzom ze Szczepu IMAGO im. Batalionu Zośka, którzy pomagali w biurze zawodów, częstowali herbatą i żurkiem,

  • Członkom Młodzieżowej Rady Miejskiej, którzy pomagali w biurze zawodów oraz przy dekoracji nagrodzonych zawodników,

  • Panu Bartoszowi Rudzkiemu, który pilotował Bieg,

  • Strażnikom Miejskim - którzy czuwali nad bezpieczeństwem startujących,

  • Stowarzyszeniu Senior = Aktywny Obywatel, za umilanie czasu pieśniami patriotycznymi,

  • Maciejowi Więckowi ze Stowarzyszenia Bona Fide Świebodzice za prowadzenie imprezy.

 

   

 


 

strona główna  |  do góry  |


  © Copyright - OSiR Świebodzice - wszelkie prawa zastrzeżone