AKTUALNOŚCI

 

Dzień Sportu na Orliku


13.09.2017

  

W minioną sobotę 9 września na świebodzickim Orliku przy ul. Rekreacyjnej odbyła się familijna impreza sportowa w ramach ogólnopolskiej masowej akcji "Dzień Sportu na Orliku" zorganizowanej przez Fundację Rozwoju Kultury Fizycznej realizującej projekt Lokalny Animator Sportu. OSiR Świebodzice został zaproszony do udziału w niej jako jeden z 1688 uczestników tego projektu w całej Polsce. Wydarzenie zorganizowane zostało we współpracy z lokalnymi klubami sportowymi MKS VICTORIA i DUE SOCCER.

Jego założeniem było przeprowadzenie zajęć sportowych dedykowanych dzieciom, młodzieży, dorosłym oraz seniorom. Chodziło o to, by zapewnić wszystkim uczestnikom możliwość wzięcia udziału w atrakcyjnych formach aktywności ruchowej. Impreza miała na celu promowanie zdrowego trybu życia poprzez aktywność fizyczną w każdym wieku, a także promocję lokalnych organizacji sportowych oraz infrastruktury Orlik, która dostępna jest dla wszystkich chętnych.

Ciekawy, gwarantujący dobrą zabawę scenariusz, atrakcyjne nagrody i sprzyjająca pogoda spowodowały, że w imprezie wzięło udział około 100 osób w różnym wieku. Rozegrano 6 konkursów spośród których najwięcej emocji towarzyszyło rodzinnemu przeciąganiu liny. Dla wyrównania szans konkurencję tę rozegrano w kategorii "Dziecko z Mamą" i Dziecko z Tatą". W tej pierwszej najlepszymi okazały się reprezentacje rodzin Muszyńskich, Kmiecików i Zabłockich, a w drugiej- Gawrońskich, Mirek i Smolarz. W innych konkurencjach wśród rodzin, które wywalczyły miejsca na podium oprócz wcześniej wymienionych znaleźli się Państwo Bednorz, Maliborscy, Rudyk, Nogajczykowie, Owsianny i Surowieccy. W ogólnej klasyfikacji na najbardziej usportowioną rodzinę spośród uczestników Dnia Sportu na Orliku zwyciężyła rodzina Muszyńskich, wicemistrzami okazali się Państwo Mirek, a trzecie miejsce zajęła rodzina Owsianny. Zwycięzcy uhonorowani zostali pamiątkowymi medalami i otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsora imprezy Firmę Benefit Systems S.A., a dla wszystkich uczestników przygotowano słodki poczęstunek.

Na zakończenie imprezy rozegrano mecz towarzyski piłki nożnej DUE SOCCER Świebodzice - MKS Victoria Świebodzice w specjalnie na tę okazję stworzonej kategorii "Skrzat plus Żak". Mecz był bardzo zacięty i emocjonujący, zawodnicy i kibice dali z siebie wszystko więc wynik stanowił tu sprawę drugorzędną.

W zgodnej opinii uczestników "Dzień Sportu na Orliku" okazał się świetną inicjatywą i był okazją nie tylko do sportowego współzawodnictwa ale przede wszystkim do wspólnej, rodzinnej zabawy. Umożliwił aktywne spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Trzeba wierzyć, że była to pierwsza, ale nie ostania edycja tej akcji, a kolejne familijne spotkania na Orliku będą przyciągały coraz liczniejsze grono świebodziczan chętnych do wzięcia w nich udziału.

   

 


 

strona główna  |  do góry  |


  © Copyright - OSiR Świebodzice - wszelkie prawa zastrzeżone