AKTUALNOŚCI

 

Zawody Siłaczy Strong Man 2017


29.08.2017

  

Ostatni sierpniowy weekend na kąpielisku odkrytym w Świebodzicach upłynął pod znakiem zawodów Strong Man. Zawody odbyły się w niedzielę 27 sierpnia. Zorganizowane zostały przez Stowarzyszenie Bona Fide Świebodzice oraz OSiR Świebodzice Sp. z o.o. przy wsparciu: Urzędu Miasta Świebodzice, firmy Bassau - producenta chemii basenowej, Bistro H2O - kawiarenki letniej na kąpielisku odkrytym, Adrenalina Świdnica - sklepu z odżywkami dla sportowców.

W zawodach wzięło udział 5 zawodników, którzy rywalizowali w 6 konkurencjach. Na początku był martwy ciąg ze sztangą ważącą 165 kg. Następnie spacer farmera z walizkami o ciężarze 90 kg każda. Potem przyszła kolej na przewracanie (4 razy) 250 kg opony i wyciskanie 55 kg hantla. Przedostatnią konkurencją było przeciąganie samochodu ważącego 2,5 tony. Po tych zmaganiach siłacze mieli przerwę, w której swoją siłą mogli pochwalić się kibice. Przygotowaliśmy dla nich wagę płaczu. Zadaniem zawodnika było utrzymanie przed sobą 10 kg ciężaru na wyprostowanych rękach. Jak się okazało nie jest to takie proste. Dużą siłą i jeszcze większym charakterem wykazał się Mariusz Tatuśko, który trzymał ciężar przez 2 minuty 20 sekund, drugie miejsce zajął Szymon Król, a trzecie Krzysztof Kuraciński.

Zakończeniem zmagań dla Strong Manów był rzut ważącym 60 kg kettlebellem.
Zawody wygrał Jacek Miernicki, drugie miejsce zajął Piotr Augustyniak, na trzecim miejscu uplasował się Paweł Furtyk. Tuż za podium znaleźli się debiutujący Leszek Boratyn i Krzysztof Klejna.

Zawodnicy otrzymali puchary, nagrody finansowe i odżywki dla sportowców.

 

 


 

strona główna  |  do góry  |


  © Copyright - OSiR Świebodzice - wszelkie prawa zastrzeżone