AKTUALNOŚCI

 

Festiwal Sztuki v Rzemiosła Targira-art


19.06.2017

  

Wyjątkowe wyroby rzemieślnicze, unikatowe rękodzieło, fotografia i stare zegary, warsztaty, wykłady i spotkania z twórcami. To wszystko czekało na uczestników VII edycji Festiwalu Sztuki i Rzemiosła Targira-art., który odbył się w dniach 16-18 czerwca w hali OSiR Świebodzice Sp. z o.o.

Wśród wystawców byli wytwórcy: witrażów, mebli, metaloplastyki, toreb ze skóry i nie tylko, biżuterii, ceramiki, wyrobów z drewna, artystycznej odzieży lnianej, pierników, patchworku, wyrobów ze szkła, w tym szkła autorstwa Pawła Borowskiego - artysty znanego na całym świecie. Dla smakoszy swoje wyroby prezentowała Winnica Świdnicka.

Była wystawa solarigrafii Artura Raka, czyli fotografii ukazującej ślady wędrówki słońca na nieboskłonie oraz wystawa malarstwa Jarosława Jaśnikowskiego - jednego z czołowych polskich malarzy surrealistycznych, którego malarstwo zaczyna podbijać świat.

Na Festiwalu można było podziwiać zegary astronomiczne wykonywane przez pana Franciszka Wieganda oraz wystawę zegarów Gustawa Beckera z kolekcji pana Adama Mroziuka.

Festiwal to także cykl warsztatów dla dzieci oraz wykładów. W tym roku wykłady zdominował temat zegarów za sprawą 170 rocznicy rozpoczęcia w Świebodzicach działalności Gustava Beckera - jednego z najsłynniejszych zegarmistrzów XIX wieku. Historię tego słynnego zegarmistrza przedstawił Adam Mroziuk. Przed nim "Historię zegara na świecie" - wyłożył Franciszek Wiegand, który opowiedział o powstaniu i rodzajach zegarów od czasów najdawniejszych do współczesnych. Kolejnym z wykładów był "Sen mistrza Beckera" - spotkanie autorskie z malarzem Jarosławem Jaśnikowskim.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz. Organizacja festiwalu została wsparta ze środków Gminy Świebodzice.

 

 

 


 

strona główna  |  do góry  |


  © Copyright - OSiR Świebodzice - wszelkie prawa zastrzeżone