AKTUALNOŚCI

 

Dni Świebodzic 2017


14.06.2017

  

Dni Świebodzic, które odbyły się 10 i 11 czerwca zapewniły mnóstwo atrakcji zarówno dzieciom, młodzieży jak i dorosłym - każdy znalazł coś dla siebie. I choć na samym początku wydawało się, że pogoda popsuje całą zabawę, to po burzy z gradem wyszło piękne słońce i rozgrzewało publiczność zgromadzoną na stadionie OSiR Świebodzice Sp. z o.o. przy ulicy Rekreacyjnej.

Obchody święta naszego miasta rozpoczął korowód, który barwnie przemaszerował spod Ratusza pod główną scenę, gdzie swoje artystyczne umiejętności zaprezentowali uczniowie naszych szkół. Po nich wystąpił Chór "AKORD", następnie publiczność rozgrzali w rytmach Disco Polo panowie z zespołu Freaky Boys i rozpoczęła się prawdziwa zabawa z gwiazdą wieczoru - zespołem Piersi. Wieczór zakończył się dyskoteką prowadzona przez DJ CARRY do późnej nocy.

Drugi dzień rozpoczął się od występu przedszkolaków - nasze maluchy przedstawiły bardzo atrakcyjny i wesoły program artystyczny. Następnie na scenie pojawił się Catawba Country Show, który zaprezentował pokaz tańców i kultury indiańskiej oraz kowbojskiej rodem z dzikiego zachodu. Artyści na terenie stadionu postawili swoją wioskę indiańską - z licznymi atrakcjami. Niedzielne występy to także recital Asi Siwarskiej oraz program artystyczny zaprezentowany przez Stowarzyszenie Senior = Aktywny Obywatel - tańce, śpiew to wszystko mogliśmy zobaczyć podczas występu naszych seniorów. Kolejnym gościem był kabaret, którego na pewno nie trzeba przedstawiać - Marian i Hela, tak wiadomo to kabaret KOŃ POLSKI, jak zawsze skecze pełne humoru i zabawy. Następnie wystąpili: FAIRY TALE SHOW dwukrotny finalista programu Must Me The Music, Sara Music & Dance Show, Adam Mladenis - RNDP, Stan i Sudoł. Gwiazdą wieczoru był GRUBSON, który zgromadził przed sceną rzeszę swoich fanów.

Dni Świebodzic to nie tylko koncerty i występy artystyczne. To także wiele atrakcji wokół sceny. Wśród nich było wesołe miasteczko, stoiska z przekąskami i gadżetami, różnego rodzaju animacje, gry i zabawy dla dzieci. Była zbiórka krwi oraz możliwość przejechania się motorem, rikszą lub na kucyku.

Równolegle do występów artystycznych odbyły się Otwarte Mistrzostwa Świebodzic w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, które ściągnęły fanów sportów siłowych oraz turniej piłki nożnej, w którym wzięli udział przedstawiciele Samorządowców i Radnych, Krwiodawców oraz Rodziców. Przez dwa dni odbywała się również akcja charytatywna dla Mai, prowadzona przez motocyklistów, którzy prezentowali swoje maszyny oraz zabierali na krótkie przejażdżki.

 

 

 


 

strona główna  |  do góry  |


  © Copyright - OSiR Świebodzice - wszelkie prawa zastrzeżone