AKTUALNOŚCI

 

Spotkanie u przedszkolaków


02.06.2017

  

We wtorek 31 maja OSiR Świebodzice Sp. z o.o. na zaproszenie dyrekcji Publicznego Przedszkola nr 2 w Świebodzicach zorganizował w tej placówce prelekcję dla przedszkolaków. Głównym jej tematem było bezpieczeństwo dzieci nad wodą.

Prelekcja oraz zajęcia praktyczne przeprowadzone były przez doświadczonych instruktorów WOPR, panów Jacka i Daniela Rapczyńskich. Spotkanie miało na celu przekazanie dzieciom wszystkich niezbędnych informacji dotyczących wzywania i udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.

Instruktor starał się również przygotować przedszkolaki do aktywnego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu podczas wakacji jak również bezpiecznej kąpieli i wypoczynku nad wodą.

Dzieci dowiedziały się, że kąpać się można tylko na kąpieliskach strzeżonych przez ratowników wodnych oraz jedynie wówczas, gdy nie obowiązuje na nich zakaz kąpieli.

Wszystkie dzieci bardzo chętnie brały udział w pokazie, były bardzo zainteresowane sprzętem ratowniczym, wykazały się również dużą wiedzą dotyczącą zasad obowiązujących na kąpieliskach, m.in. wiedziały, co oznacza wywieszenie białej lub czerwonej flagi.

Zajęcia przebiegły bardzo sprawnie, a co najważniejsze w bardzo miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że dzięki przekazanej przez instruktorów wiedzy na temat zasad zachowania się nad wodą i udzielania pierwszej pomocy świebodzickie przedszkolaki spędzą tegoroczne wakacje bezpiecznie.

 

   

   

   

   

 

 


 

strona główna  |  do góry  |


  © Copyright - OSiR Świebodzice - wszelkie prawa zastrzeżone