AKTUALNOŚCI

 

Mikołajkowe Gry i Zabawy w Wodzie o Puchar Stowarzyszenia Pomocy na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej


08.12.2015

  

Jak co roku z okazji Mikołajek OSiR Świebodzice Sp. z o.o. i Stowarzyszenie Pomocy na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej organizują gry i zabawy w wodzie dla podopiecznych ośrodków opiekujących się osobami niepełnosprawnymi z powiatów wałbrzyskiego i świdnickiego.

Zawody odbyły się 7 grudnia w Wodnym Centrum Rekreacji w Świebodzicach, a rywalizowało w nich 6 drużyn, podopieczni: Warsztatów Terapii Zajęciowej z Wałbrzycha, Środowiskowego Domu Samopomocy z Wałbrzycha, Warsztatów Terapii Zajęciowej z Mokrzeszowa, Domu Pomocy Społecznej z Jaskulina, Stowarzyszenia Pomocy na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej ze Świebodzic oraz uczniowie Publicznego Gimnazjum Specjalnego nr 10 z Wałbrzycha.

Zawodnicy zmagali się w 4 konkurencjach: biegu z piłką i makaronem w wodzie, wyławianiu piłek, rzucaniu piłek do celu. Główną atrakcję stanowił mecz piłki wodnej. I choć rywalizacja była zacięta, to uczestnikom zawodów dopisywały dobre humory. Duża w tym zasługa prowadzących zmagania, czyli Jackowi Rapczyńskiemu i Danielowi Rapczyńskiemu ze szkoły pływania NEMO.

Ostatecznie po godzinnej rywalizacji zawody wygrało Stowarzyszenie Pomocy na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej ze Świebodzic. II miejsce zajęło Publiczne Gimnazjum Specjalne nr 10 z Wałbrzycha. III Dom Pomocy Społecznej z Mokrzeszowa. IV miejsce zajęli ex aequo podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej z Wałbrzycha i Środowiskowego Powiatowego Domu Samopomocy z Wałbrzycha. V miejsce przypadło wychowankom Domu Pomocy Społecznej z Jaskulina.

 

 


 

strona główna  |  do góry  |


  © Copyright - OSiR Świebodzice - wszelkie prawa zastrzeżone