AKTUALNOŚCI

 

MUAY THAI OPEN POLAND


24.11.2015

  

Międzynarodowa gala boksu tajskiego, która odbyła się 22 listopada w Hali OSiR Świebodzice Sp. z o.o. zgromadziła komplet widzów i bardzo dobrze, bo było co oglądać. Na ringu zmierzyli się doświadczeni zawodnicy z Polski, Niemiec i Białorusi oraz sportowcy, którzy swoją przygodę z ringiem dopiero zaczynają.

Niewątpliwą gratką dla fanów sportów walki była możliwość spotkania znanych sportowców. Wśród nich był Tyberiusz Kowalczyk przez lata startujący w zawodach strongman, obecnie zawodnik MMA. Mogliśmy zobaczyć także Damiana Grabowskiego - zawodnika MMA, który w 2016 r. zadebiutuje w UFC, czyli największej federacji MMA na świecie. Galę odwiedzili także bokserzy: Łukasz Zygmunt - mistrz Polski w kategorii super ciężkiej z 2010 r. oraz Michał Leśniak z Tymex Boxing Promotion, który przed galą stoczył pokazowy sparing.

Zanim rozpoczęła się gala finałowa zgromadzeni w hali mogli obejrzeć 8 "przedwalk":

 1. Michał Okopniuk - Piotr Cichoński - walka bokserska

 2. Paweł Sakowicz - Artur Gabryjelski

 3. Mateusz Mickiewicz - Piotr Tesarski

 4. 86 kg: Krystian Chramęga (Ślęza Wrocław) - Łukasz Baran (Szkoła Walki Drwala Świdnica)

 5. 63,5 kg Dawid Korab (KO GYM) - Kuba Mateusiak (Ślęza Wrocław)

 6. 57 kg Karol Wójcik - Jakub Szydełko - walka bokserska

 7. 75 kg Michał Leśniak - Marcin Machnicki - walka bokserska

 8. 73 kg Paweł Kędzia (Ślęza Wrocław) - Marcel Marecki (KO GYM)

Tuż po godzinie 15:00 na ringu pojawił się Maciej Więcek - Prezes Stowarzyszenia Bona Fide - główny organizator imprezy, który ją dla nas prowadził. Maciej witając publiczność powiedział: "Celem, który postawiliśmy sobie, jako organizatorzy jest propagowanie sportu wśród młodzieży, zależy nam aby walczyć z pokoleniem schylonych głów. Chcemy walczyć ze współczesnymi patologiami, jakimi są na pewno fonoholizm i siecioholizm, a więc negatywnymi zjawiskami, które coraz częściej dotyczą dzieci i młodzieży, a śmiem twierdzić że również nas samych dorosłych. Wierzymy, że nasze działania przyczynią się do zachęcenia młodzieży, ale również i dorosłych do aktywności fizycznej."

Po Macieju zajął głos kolejny z organizatorów Mariusz Cieśliński, dzięki któremu świebodziczanie co roku mogą być świadkami wielkich widowisk z udziałem uderzanych sportów walki. Jak podkreślił Cieśliński "takie imprezy są ważne w karierze zawodowej młodych fighterów, którzy mogą tu zdobyć pierwsze "szlify", a także doskonały pomysł na promocję dyscypliny, która znajdzie się na World Games 2017".
Oficjalnego otwarcia Gali dokonał Pan Bogdan Kożuchowicz Burmistrz Miasta Świebodzice, dzięki któremu wstęp na zawody był bezpłatny, a towarzyszył mu Krzysztof Kapron - szef wyszkolenia PZKB. I zaczęło się - na ringu pojawiło się 14 zawodników z czterech klubów: KO GYM Świebodzice, KO GYM Ślęza Wrocław, Best Gym Grodno, Ringside GYM Berlin. Kolejne trzy godziny były dla kibiców wspaniałym widowiskiem, okraszonym wieloma emocjami.

Oficjalne wyniki:

 1. -86kg: Eric Hoffman (Ringside Gym Berlin) - Marcin Machnicki (KO GYM) - wygrał na punkty Eric Hoffman 3:0.

 2. -39kg Wiktor Galimski vs Kacper Szydlik, walka jednych z najmłodszych podopiecznych Mariusza Cieślińskiego, dostarczyła kibicom wiele wrażeń. Walkę na punkty wygrał na Kacper Szydlik.

 3. +91 kg Grzegorz Ciosek (KO GYM) - Adam Gajewski - wygrał na punkty Grzegorz Ciosek 3:0

 4. +91 kg Aleksander Pastushka (Ringside Gym Berlin) - Łukasz Stec (KO Gym) REMIS

 5. 81 kg Andrzej Tracz (KO Gym) - Pavel Trofimov (Best Gym) wygrał na punkty 3:0 Pavel Trofimov

 6. 71 kg: Artur Gałecki (KO Gym) - Dmitry Gulevich (Best Gym) - wygrał Artur Gałecki 3:0

 7. 65 kg Bartosz Batra (KO Gym) - Vladislav Kashley (Best Gym) - wygrał na punkty 3:0 Bartosz Batra

Zawody sędziowali: Steffen Ramlow, Jörg Krause, Christian Kunitz, Antje Kühne, Wiesław Groszkowski

Impreza odbyła się dzięki wsparciu:

 

 


 

strona główna  |  do góry  |


  © Copyright - OSiR Świebodzice - wszelkie prawa zastrzeżone