AKTUALNOŚCI

 

IV Bieg Niepodległości i III Marsz Niepodległości Nordic Walking 


13.11.2015

  

Z roku na rok pomysł obchodzenia odzyskania przez Polskę niepodległości na sportowo spotyka się z coraz większym entuzjazmem i zainteresowaniem. Do tej idei przyłączyły się i Świebodzice. Już po raz czwarty w naszym mieście odbyła się Bieg Niepodległości i po raz trzeci Marsz Niepodległości Nordic Walking. Imprezę zorganizował OSiR Świebodzice Sp. z o.o. oraz świebodzicki Urząd Miasta.

Imprezę otworzyli Pan Krystian Wołoszyn Zastępca Burmistrza Miasta Świebodzice oraz Janusz Zieliński Prezes Zarządu OSiR Świebodzice Sp. z o.o. życząc wszystkim startującym powodzenia. Nim jednak Panowie dali sygnał do startu harcerze ze szczepu Imago im. batalionu Zośka wraz z uczestnikami biegu przy akompaniamencie gitary odśpiewali pieśń patriotyczną "Piechota". Następnie 83 zawodników ruszyło, by zmierzyć się z dystansem 4 km i 8 km w kategorii kobiet i mężczyzn oraz 4 km marszu Nordic Walking w kategorii open. Wśród nich byli również świebodziccy radni Pan Marek Jakubina, Pan Jarosław Dąbrowski oraz Pan Sławomir Łukawski.

Na mecie harcerze ze szczepu Imago gorąco witali zawodników, którzy kończyli zmagania z trasą. Zwycięzcy otrzymali medale oraz karnety do Wodnego Centrum Rekreacji w Świebodzicach Nagrodą za premię lotną na 1918 metrze był profesjonalny pulsometr. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali okolicznościową koszulkę, a po dekoracji sportowcy zostali zaproszeni na żurek.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

Premia lotna na 1918 m - Marek Leśnicki

KOBIETY

Dystans 4 km
1. Paulina Szarzyńska
2. Mariola Gajdowska
3. Karolina Nowogrodzka

Dystans 8 km
1. Monika Job
2. Małgorzata Sobczyk-Sosik
3. Dorota Kuracińska

MĘŻCZYŹNI

Dystans 4 km
1. Piotr Tesarski
2. Damian Szarzyński
3. Paweł Kamiński

Dystans 8 km
1. Marek Leśnicki
2. Jacek Kalus
3. Wiktor Kurant

NORDIC WALKING
1. Artur Kryś
2. Krzysztof Stasiak
3. Edyta Kowalczyk

 


OD POCZĄTKU

 

  

strona główna  |  do góry  |


  © Copyright - OSiR Świebodzice - wszelkie prawa zastrzeżone