AKTUALNOŚCI

 

23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


13.01.2015

  

Co roku drugi weekend stycznia większość Świebodziczan spędza w Hali OSiR Świebodzice Sp. z o.o. Tak było i w tym razem, a to za sprawą 23 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku graliśmy pod hasłem „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”.

O godzinie 13:00 koncert otworzyli wspólne: Zofia Marek – szefowa świebodzickiego Sztabu WOŚP, Bogdan Kożuchowicz – burmistrz Świebodzic oraz gospodarz obiektu Janusz Zieliński – prezes zarządu OSiR Świebodzice Sp. z o.o. Potem przyszedł czas na występy artystyczne przedszkolaków oraz uczniów świebodzickich szkół. Pokaz tańców ludowych w wykonaniu zespołu Krąg. Koncert świebodzickiego zespołu No Business. Występ Grupy Tanecznej „Zumba Kids” oraz grup z Miejskiego Domu Kultury: Lazy Rockers i Gang the Funk.

Oprócz głównego programu imprezy było wiele atrakcji towarzyszących: wóz bojowy, przeróżne stoiska z loteriami i sklepikami, stoiska z przekąskami i grochówką. Był punkt medyczny, Ochotnicza Grupa Ratownicza, szpital „Mikulicz”. Dla żądnych wiedzy Klub Młodego Odkrywcy, Stoisko Harcerskie Szczepu ZHP Imago, strzelanie z łuku, złoty gol z Victorią Świebodzice, malowanie twarzy, Towarzystwo Lotnicze Świebodzice, Wyższa Szkoła Jazdy i wiele innych. Po raz drugi w Świebodzicach w czasie Finału odbyła się zbiórka krwi, w trakcie której zebrano aż 17 litrów tego drogocennego płynu.

Po występach odbyła się pełna emocji Giełda Darów Przyjaciół Wielkiej Orkiestry, a finał zwieńczyło tradycyjne „Światełko do nieba”.

Podczas 23 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świebodzicach zebrano 53 043,51 zł.
Więcej informacji o świebodzickim Finale WOŚP na www.wospswiebodzice.pl  oraz na profilu Sztabu na Facebooku: www.facebook.com/wospswiebodzice  

GALERIA FOTO (1)

 


OD POCZĄTKU

 

GALERIA FOTO:   | 1 | 2 |

 

GALERIA FOTO:   | 1 | 2 | 

strona główna  |  do góry  |


  © Copyright - OSiR Świebodzice - wszelkie prawa zastrzeżone