AKTUALNOŚCI

 

Mistrzostwa Polski Muaythai 2014


10.06.2014

  

7-8 czerwca OSiR Świebodzice Sp. z o.o. był gospodarzem Mistrzostw Polski Muaythai. Impreza została zorganizowana na zlecenie Polskiego Związku Muaythai przez OSiR Świebodzice Sp. z o.o., Wałbrzyski Klub Sportów Walki, Stowarzyszenie BONA FIDE Świebodzice, KO GYM Świebodzice i nie byłaby możliwa gdyby nie duże zaangażowanie Krzysztofa Grajka z Fight Club Warriors Wałbrzych i Mariusza Cieślińskiego z KO GYM Świebodzice.

Muaythai to widowiskowy styl, który jest silnie zrytualizowany. Walka rozpoczyna się od tańca zwanego waikhru i toczy się przy tradycyjnej tajskiej muzyce. Sam pojedynek rozgrywany jest w stójce z użyciem low-kicków, kopnięć z obrotu, klinczy oraz ciosów łokci i kolan. Uderzenia zadaje się z pełną siłą. Taka mieszanka skutkuje szybkimi nokautami, o czym mogli się przekonać widzowie, którzy odwiedzili Halę OSiR Świebodzice w miniony weekend. A było co oglądać. Blisko 150 zawodników stoczyło ponad 100 walk. Wśród walczących byli debiutanci oraz zawodnicy, którzy są zawodowymi fighterami.

Dobry występ zaliczyli podopieczni Mariusza Cieślińskiego. Wychowankowie KO GYM Świebodzice zdobyli aż 11 medali.

Nie zawiedli Katarzyna Jeziorska (seniorka -54 kg), Arkadiusz Osienienko (senior - 57 kg), Miłosz Bochenek (senior - 60 kg), Bartosz Batra (senior - 63,5 kg) oraz Jarosław Zawodni (senior – 91 kg), którzy zdobyli złote medale.

Srebrne medale wywalczyli Iwona Modrzejewska (seniorka - 63,5 kg), Mateusz Mickiewicz (kadet – 45 kg) oraz debiutant Grzegorz Ciosek (senior + 91 kg), który po ciężkiej dla siebie pierwszej rundzie pokazał charakter i w dwóch kolejnych sprawił niemały kłopot swojemu rywalowi.

Swój debiut mieli także Jakub Szymczak (dzieci – 39 kg) i Kacper Kazek (dzieci - 38 kg), którzy wywalczyli brąz podobnie jak Artur Gabryjelski (senior - 63,5 kg).

 

GALERIA FOTO (1)


OD POCZĄTKU

 

NASTĘPNA GALERIA >>>

 


 

strona główna  |  do góry  |


  © Copyright - OSiR Świebodzice - wszelkie prawa zastrzeżone