AKTUALNOŚCI

 

Mistrzostwa Polski Muay Thai w Świebodzicach


22.04.2014

  

Miło nam poinformować, że Polski Związek Muaythai przyznał organizację Mistrzostw Polski Muay Thai OSiR-owi Świebodzice Sp. z o.o. Jesteśmy dumni, że miasto, z którego wywodzi się Mariusz Cieśliński, czyli zawodowy mistrza świata w boksie tajskim będzie areną zmagań najlepszych kickboxerów w Polsce.

Mauy Thai, czyli boks tajski wywodzi się z XIII wieku. Według legendy czterej wojownicy Jatubaht, którzy ochraniali królewskiego słonia po stracie broni musieli używać do obrony Muay Thai. Muay Thai to nie tylko styl walki, to styl życia. U swoich źródeł był silnie zrytualizowanym i przesyconym elementami religijnymi, stylem obejmującym taniec przed walką (waikhru) oraz rytualne metody treningowe. Do tej pory walka toczy się przy tradycyjnych rytmach tajskiej muzyki.

Jest to styl rozgrywany w stójce. Formułą walki jest wyłącznie full-contact, gdzie ciosy zadaje się z pełną siłą. Cechami wyróżniającymi boks tajski na tle innych popularnych stylów jest szerokie użycie uderzeń łokciami i kolanami Tego rodzaju uderzenia niejednokrotnie skutkują szybkimi nokautami. W boksie tajskim kładzie się również szczególny nacisk na używanie niskich kopnięć okrężnych tzw. low-kicków. Boks tajski przywiązuje dużą wagę do klinczu, czyli walki w zwarciu.

Mistrzostwa odbędą się 6-8.06.2014 r. w Hali OSiR Świebodzice, ul. Mieszka Starego 6.

 


 

strona główna  |  do góry  |


  © Copyright - OSiR Świebodzice - wszelkie prawa zastrzeżone