AKTUALNOŚCI

 

KONCERT THE BEST OF PIOTR RUBIK


10.03.2014

  

W tym roku Dzień Kobiet obchodziliśmy w niezwykły sposób. Wszystko za sprawą koncertu Piotra Rubika, który odbył się w Hali OSiR 8 marca 2014 r. Oprócz muzycznych wrażeń, organizatorzy przygotowali ponad setkę upominków dla Pań.

Publiczność przywitali organizatorzy koncertu Pan Bogdan Kożuchowicz - Burmistrz Miasta Świebodzice oraz Pan Janusz Zieliński - Prezes OSiR Świebodzice Sp. z o.o. Zanim jednak zabrzmiały najbardziej znane i lubiane kompozycje utalentowanego kompozytora zaprezentowały się dzieci ze szkolnego zespołu muzykoterapeutycznego "Teenagers" działającego przy Zespole Szkół Specjalnych w Wałbrzychu prowadzonego przez panią Urszulę Zagajewską. Młodzi artyści wykonali trzy utwory skomponowane przez Piotra Rubika. Świebodzicka publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami, a sam kompozytor serdecznie podziękował za wspaniałą inicjatywę.

Następnie na scenie pojawiła się Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, Wrocławski Chór Akademicki i sześcioro wokalistów - Ewa Prus, Zofia Nowakowska, Marta Moszczyńska, Michał Bogdanowicz, Michał Gasza i Grzegorz Wilk. Zaraz po nich wszedł Piotr Rubik i rozpoczął się wyjątkowy koncert, w czasie którego można było usłyszeć najnowsze utwory kompozytora oraz te znane, takie jak "Niech mówią, że to nie jest miłość", "Nie wstydź się mówić, że kochasz", "Tatry", "Psalm dla Ciebie" czy utwór "Most dwojga serc" śpiewany przez Piotra Rubika przy fortepianie.

Wspaniała oprawa koncertu z wieloma efektami świetlnymi zachwyciła publiczność. Kompozytor miał bardzo dobry kontakt z widownią, często opowiadał anegdoty związane z poszczególnymi utworami i żartował. Sparodiował nawet wydarzenie z ceremonii przyznania Oscarów robiąc "z ręki" telefonem wspólne zdjęcie na scenie. Publiczność była zachwycona. Śpiewała najbardziej znane utwory wraz z chórem i solistami. Nagradzała gromkimi brawami artystów. Wśród wychodzących z hali było słychać głosy zadowolenia, a u niektórych nawet było widać łzy wzruszenia.

Zarówno publiczność jak i Piotr Rubik nie szczędzili pochwał. Kompozytor dziękował za ciepłe przyjęcie, fantastyczną atmosferę, niegasnące oklaski oraz żywiołowość widowni. Natomiast publiczność, która przybyła do Świebodzic nie tylko z Polski, ale również z Czech, była pod wrażeniem kunsztu artystycznego kompozytora. Niejednokrotnie brakowało słów, by opisać ten niezwykły koncert.

Organizatorom pozostaje jedynie podziękować Piotrowi Rubikowi, solistom, Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze i Wrocławskiemu Chórowi Akademickiemu za wspaniałe chwile i życzyć kolejnych sukcesów. Podziękowania należą się również fundatorom upominków dla Pań:

  • Bielenda

  • Centrum Medycyny Estetycznej Arkadiusz Konieczny

  • Restauracja Gardenia Dariusz Błaszczyk

  • Salon Kosmetyczny SYLWIA Sylwia Różańska i Renata Różańska

  • Pensjonat Galery Mirosław Olendzki, Natalia Olendzka

  • Mat Masaże Mateusz Tabiś

  • Bar Smakosz, Pizzeria Roma Zofia Nabielec

  • Małgorzata i Dariusz Stańczyk Hotel Księżyc

  • OSiR Świebodzice Spółka z o.o. Prezes Janusz Zieliński

 


OD POCZĄTKU

  

strona główna  |  do góry  |


  © Copyright - OSiR Świebodzice - wszelkie prawa zastrzeżone