AKTUALNOŚCI

 

XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


14.01.2014

  

„Na ratunek” – pod takim hasłem odbył się tegoroczny finał WOŚP, na którym zbieraliśmy pieniądze na zakup sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej oraz godnej opieki seniorów.

Jak co roku koncert odbył się w Hali OSiR. O godzinie 13:00 finał otworzyli wspólne: Zofia Marek – szefowa śwebodzickiego Sztabu WOŚP, Bogdan Kożuchowicz – burmistrz Świebodzic oraz gospodarz obiektu Janusz Zieliński, prezes OSiR Świebodzice Sp. z o.o.

W trakcie tegorocznego Finału mogliśmy podziwiać popisy artystyczne przedszkolaków oraz uczniów świebodzickich szkół. Pokaz freestyle football w wykonaniu zawodników Victorii Świebodzice. Występ grup tanecznych z Miejskiego Domu Kultury: Lazy Rockers i Gang the Funk, pokaz tańców ludowych w wykonaniu zespołu Krąg, koncert zespołu Gram of Hapinnes. Finał zakończył się tradycyjnym „Światełkiem do nieba”.

Oprócz głównego programu imprezy było wiele atrakcji towarzyszących: militaria z Muzeum Broni i Militariów w Witoszowie, wóz strażacki, przeróżne stoiska z loteriami i sklepikami, stoiska z przekąskami, grochówka, punk medyczny, szpital „Mikulicz”, Klub Młodego Odkrywcy, stoisko harcerskie, strzelanie z łuku, złoty gol z Victorią Świebodzice, malowanie twarzy i wiele innych. Po raz pierwszy w Świebodzicach w czasie Finału odbyła się zbiórka krwi. Między występami odbyła się także Giełda Darów Przyjaciół Wielkiej Orkiestry.

Podczas 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świebodzicach zebrano 46 631,26 zł

Więcej informacji o świebodzickim Finale WOŚP na www.wospswiebodzice.pl  oraz na profilu Sztabu na Facebooku: www.facebook.com/wospswiebodzice 

 


OD POCZĄTKU

  

strona główna  |  do góry  |


  © Copyright - OSiR Świebodzice - wszelkie prawa zastrzeżone