AKTUALNOŚCI

II Bieg Niepodległości i I Marsz Niepodległości Nordic Walking

12.11.2013

11.11.2013 roku o godzinie 10:00 spod hali sportowo-widowiskowej wystartował II Bieg Niepodległości i I Marsz Niepodległości Nordic Walking organizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Świebodzicach.

34 biegaczy oraz 6 pasjonatów marszu z kijkami rywalizowało na trasie prowadzonej ulicami Osiedla Piastowskiego o długości 3,4 km. Lotną premię na 1918 m wygrał Piotr Holly, który z czasem 11 min 28 sekund zwyciężył w kategorii mężczyźni, drugi na metę przybiegł Marek Leśnicki, trzecie miejsce zajął Krystian Warzecha. Wśród pań najszybsza była Karolina Nowogrodzka, drugie miejsce zajęła Aleksandra Krzyszycha, a trzecie miejsce Magda Szymczyk. Konkurencję marszu z kijkami wygrał Artur Kryś, na drugim miejscu przyszedł Mirosław Świerczek, trzecie miejsce zajęła Danuta Wiśniewska.

Zwycięzcy otrzymali statuetki, medale, karnety do Wodnego Centrum Rekreacji w Świebodzicach oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościową koszulką oraz medal. Po dekoracji wszyscy sportowcy zostali zaproszeni na grochówkę przyrządzona przez Panią Zofię Nabielec z Baru Smakosz w Świebodzicach. Nagrody ufundowali: Urząd Miasta Świebodzice, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Świebodzicach, Przewodniczący Rady Miejskiej w Świebodzicach pan Łukasz Kwadrans, Radny Powiatu Świdnickiego Pan Piotr Zalewski.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Świebodzicach składa podziękowania policjantom i strażnikom miejskim za pomoc w zabezpieczeniu trasy oraz wszystkim, którzy przyczynili się do bezpiecznego przeprowadzenia II Biegu Niepodległości i I Marszu Niepodległości Nordic Walking.