AKTUALNOŚCI

 

Dni Świebodzic 2013


25.06.2013

  

Tegoroczne święto miasta, które obchodziliśmy 22-23 czerwca na stadionie OSiR przy ul. Rekreacyjnej 1, było nie lada gratką dla fanów każdego gatunku muzyki począwszy od biesiadnych pieśni, tańców przez disco polo, hip-hop. Na deser organizator zapewnił porządną dawkę dobrego polskiego rocka. Wszystkim tym wydarzeniom wtórowała pogoda, która dopisała pomimo chwilowych kaprysów oraz Krzysztof Chwaliński prezenter największej rozgłośni radiowej w Polsce, który rozgrzewał publiczność i zachęcał do wspólnej zabawy.

W sobotę otwarcia imprezy, w imieniu Pana Bogdana Kożuchowicza Burmistrza Miasta Świebodzice, dokonał Janusz Zieliński dyrektor OSiR Świebodzice po przemówieniu, którego swoje programy artystyczne zaprezentowali uczniowie świebodzickich szkół. Kolejnym punktem programu był koncert zespołu śpiewaczego PZERiI „Akord” oraz występ Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”. Tuż po godzinie 18:00 scenę opanowała Zumba, czyli bardzo popularna odmiana fitness, która już od września będzie dostępna w ofercie OSiR Świebodzice. Zumba, czyli inspirowane latynoskimi rytmami dynamiczne połączenie tańca i aerobiku, proste kroki taneczne i dobra zabawa, czego doskonałym przykładem była bawiąca się publiczność. Gwiazda pierwszego dnia obchodów święta miasta Krzysztof Krawczyk przyciągnęła przed scenę prawie 5 tysięcy fanów, którzy bawili się doskonale przy jego największych przebojach. Sobotnie występy zakończył koncert hip-hop dla miasta, w którym zaprezentowali się świebodziccy raperzy: Stróż & Zaru ft. Sebo + Lazyslice. Po wszystkich występach odbyła się dyskoteka pod gwiazdami pod hasłem „Szafa gra” prowadzona przez prezenterów Radia Sudety.

Niedzielne odchody rozpoczęły występy świebodzickich przedszkolaków oraz program dla najmłodszych prowadzony przez Kosmokwaki. O dobre humory świebodziczan zadbał Kabaret Młodych Panów, po którym wystąpił zespół Basta – gwiazda Disco Polo, która swoimi piosenkami i układami tanecznymi porwała zgromadzonych przed sceną. Po dyskotekowych rytmach przyszedł czas na „Skok w Rock” z zespołem Strain, który rozgrzał publiczność przed niedzielną gwiazdą wieczoru – zespołem TSA. Legenda polskiego rocka pokazała klasę dając dwugodzinny koncert na najwyższym poziomie. Grający od ponad 30 lat zespół wykazał się dużą energią oraz wspaniałym kontaktem z publicznością.

Jak na Ośrodek Sportu i Rekreacji przystało poza rozrywką kulturalną zapewniliśmy sportowe emocje. W sobotę była Zumba, a w niedzielę Nocny Turniej Streetball’a.

Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy za rok!

 


OD POCZĄTKU

  

strona główna  |  do góry  |


  © Copyright - OSiR Świebodzice - wszelkie prawa zastrzeżone