AKTUALNOŚCI

Świebodzice mistrzem Polski

18.06.2013

W dniach 14-16 06.2013r. w Szczecinie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Piłki Ręcznej Plażowej, HURTOSTAL 2 CUP 2013.

Organizatorzy tegorocznego wydarzenia zgromadzili aż 47 drużyn w 6 kategoriach wiekowych. Od młodziczek i młodzików, przez juniorki młodsze i juniorów młodszych do juniorek i juniorów. Świebodzice wystawiły dwa zespoły w kategoriach Juniorka młodsza w składzie: Monika Węgrzyn, Katarzyna Jamrozińska, Marlena Garazdowska, Agata Piwko, Karolina Miecznikiewicz, Emilia Cichawa, Joanna Szczerba i Hanna Pawiłojć i Junior młodszy: Mateusz Stanuchowski, Tomasz Piotrowski, Bartosz Bilak, Dawid Lada, Daniel Kołton, Wiktor Kurant, Kacper Robak.

Świebodzicki klub zawsze słynął ze wspaniałych drużyn kobiecych, co potwierdziły po raz kolejny młode adeptki MKS Victoria Świebodzice. Pod opieką trenera Marka Gąsiora i Bogusława Stankiewicza pokonały 7 drużyn z całego kraju i jak można zgadnąć, zdobyły pierwsze miejsce, na tych prestiżowych zawodach. Chłopcy po zaciętej rywalizacji zajęli 6 miejsce w końcowej klasyfikacji. Piłka ręczna plażowa to odmiana piłki ręcznej halowej, w której zawodnicy mają przede wszystkim dobrze się bawić. Gra jest bardziej fair play. "-Pojechałyśmy się tam czegoś nauczyć i dobrze się bawić, a przy okazji zdobyłyśmy mistrzostwo. To dla nas wielki sukces" - wypowiadają się zawodniczki z MKS Victoria Świebodzice.

Wspomnijmy, że obie nasze drużyny brały udział w tego typu zawodach pierwszy raz. Tym bardziej cieszy wywalczone trofeum dziewcząt, a budzi także nadzieję na wysokie, przyszłoroczne, miejsce chłopców.