AKTUALNOŚCI

 

Mistrzostwa Polski K-1 RULES


12.06.2013

  

Trzy dni zmagań, ponad 100 walk, litry potu, tysiące uderzeń i kopnięć, radość z wygranej i gorycz porażki oraz wielkie emocje, a to za sprawą Mistrzostw Polski K-1 Rules Seniorów, Juniorów i Kobiet, które odbywały się od 7 do 9 czerwca w Hali Sportowo-Widowiskowej w Świebodzicach.

Już po raz 6 Polski Związek Kickboxingu obdarzył Ośrodek Sportu i Rekreacji w Świebodzicach zaufaniem i zlecił zorganizowanie Mistrzostw Polski w kickboxingu. W latach 2008, 2009, 2010 byliśmy organizatorami Mistrzostw Polski w Low Kick, w 2011 roku odbywały się u nas Mistrzostwa Polski w Muay Thai, w 2012 roku przyszedł czas na K-1 RULES - formułę określaną przez wielu królową kickboxingu. W tym roku ponownie byliśmy gospodarzem tej widowiskowej odmiany sortów walki.

K-1 Rules to styl, który umożliwia rywalizację przedstawicielom różnych sztuk i sportów walki. K-1 Rules jest formą walki ciągłej, podczas której ciosy bokserskie i techniki nożne wykonywane są z pełną siłą. Dozwolone są kopnięcia w wewnętrzne i zewnętrzne uda oraz trzymanie oburącz za szyję przeciwnika zadając jednocześnie jedno uderzenie kolanem.

Organizacja Mistrzostw nie byłaby możliwa gdyby nie wsparcie Mariusza Cieślińskiego oraz firm, z którymi współpracuje: TREC NUTRITION, RONAL, INTERFERIE, BODY ZONE, DRAGON, ARAD, MASTERS FIGHT EQUIPMENT, POUNDOUT. Organizację Mistrzostw tak jak w poprzednich latach wsparli Urząd Miasta Świebodzice i świebodzickie Stowarzyszenie BONA FIDE.

W zawodach wzięło udział 209 zawodników z 69 klubów. Dobry występ dali zawodnicy świebodzickiego klubu KO GYM. W finale Arkadiusz Osienienko obronił tytuł Mistrza Polski w kategorii wagowej -54 kg senior pokonując Artioma Pogrebnoiego. Wspaniale spisała się debiutantka Sylwia Radzka (-65 kg, junior). W swojej pierwszej walce w życiu zdecydowanie na punkty pokonała Karolinę Chochol. W drugiej - finałowej nieznacznie uległa bardziej doświadczonej Palinie Saczuk, ale pokazała charakter i wolę walki. Drugie miejsca wywalczyli także Michał Bobrowski (junior -86 kg) oraz Mateusz Jabłoński (junior -91 kg). Trzecie miejsce zajął Dominik Pędzik (junior -81 kg).

 

GALERIA FOTOGRAFII - część 1


OD POCZĄTKU

 


GALERIA ZDJĘĆ:

  | 1  |  2  | 

strona główna  |  do góry  |


  © Copyright - OSiR Świebodzice - wszelkie prawa zastrzeżone