AKTUALNOŚCI

 

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Mazowsze" w  Świebodzicach


21.05.2013

  

W niedzielę, 19 maja 2013 r., Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Mazowsze" im. Tadeusza Sygietyńskiego, który w tym roku obchodzi 65-lecie swojej działalności, zagościł w świebodzickiej Hali Widowiskowo-Sportowej OSiR.

Jeden z największych na świecie zespołów artystycznych, sięgających do bogactwa narodowych tańców, piosenek czy przyśpiewek w ponadgodzinnym koncercie przedstawił najciekawsze choreografie, zachwycił przepięknymi, kolorowymi strojami, które reprezentują około dwadzieścia etnograficznych regionów Polski. Młodzi artyści z wigorem i profesjonalizmem prezentowali tańce narodowe i regionalne, a liczna orkiestra, która akompaniowała zespołowi, oczarowała słuchaczy swoją muzyką. Usłyszeć można było znane utwory, m.in. "Cyt, cyt" czy "Furman". Publiczność podziękowała artystom owacjami na stojąco, natomiast Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz w towarzystwie Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji Janusza Zielińskiego serdecznie podziękował artystom i wręczył ich przedstawicielkom, wiązanki kwiatów.

Występ "Mazowsza" to kolejne wydarzenie artystyczne na najwyższym poziomie, z jakim mieliśmy do czynienia w Świebodzicach w ciągu ostatnich kilku lat. Spełniło się marzenie licznej grupy mieszkańców naszego miasta, którzy doceniając format wszystkich wcześniej zapraszanych Gwiazd wyrażali swoje nadzieje i oczekiwanie na spotkanie z legendą polskiego folkloru, jaką niewątpliwie jest "Mazowsze". Brawurowo zrealizowany program potwierdził tylko, że warto było czekać, a "Mazowsze" jest klasą samo dla siebie.


OD POCZĄTKU

  

strona główna  |  do góry  |


  © Copyright - OSiR Świebodzice - wszelkie prawa zastrzeżone