AKTUALNOŚCI

 

XXI Finał Orkiestry Świątecznej Pomocy


18.01.2013

  

13 stycznia 2013 roku o godzinie 13.00 w Hali Sportowo-Widowiskowej szefowa sztabu Pani Zosia Marek w asyście pana Bogdana Kożuchowicza – Burmistrza Miasta Świebodzice i Janusza Zielińskiego – Dyrektora OSiR Świebodzice dokonała otwarcia XXI Finału Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku finał odbywał się pod hasłem „Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów”. Po raz pierwszy w historii WOŚP zbierał pieniądze nie tylko na zakup sprzętu dla oddziałów noworodkowych ale także dla seniorów, na zakup sprzętu dla oddziałów geriatrycznych.

Jak co roku świebodzicki Sztab WOŚP zaplanował mnóstwo atrakcji: koncerty, pokazy taneczne i występy artystów od przedszkolaków po seniorów. Była Militarna Wioska Muzeum w Witoszowie, Punkt medyczny za serduszko – czyli poradnia Salmed, gdzie można było dokonać pomiaru poziomu glukozy, cholesterolu, pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, spirometrii, a palacze mogli oznaczyć sobie stężenie tlenku węgla w organizmie. Były pokazy sprzętu bojowego i przysmaki kuchni wojskowej na świeżym powietrzu, pokaz wozu bojowego Jednostki Gaśniczo-Pożarniczej w Świebodzicach, pokaz radiowozu. Na najmłodszych czekał Kącik Małego Dziecka, gdzie harcerze zapraszali do wspólnych gier
i zabaw. Na młodych naukowców czekał Klub Młodego Odkrywcy. Tradycyjnie był Serduszkowy Kiermasz Rozmaitości, Anielskie stoisko, orkiestrowe malowanie twarzy, szkoła dla przyszłych kierowców – czyli jazdy próbne, bar sałatkowy, swojskie jadło, kawiarenka pod serduszkiem.

Finał zakończyła Giełda Darów Przyjaciół Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz wspaniały pokaz „Ogień i Muzyka” ze wspaniałym pokazem ogni sztucznych czyli Światełko do Nieba.
XXI Finał Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świebodzicach zaowocował zebraniem 41 229,96 zł. 

strona główna  |  do góry  |


  © Copyright - OSiR Świebodzice - wszelkie prawa zastrzeżone