AKTUALNOŚCI

 

I Bieg Niepodległości i Zawody Strzeleckie 
z Okazji Święta Niepodległości


  

W 1918 r. Polska po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję odzyskała wolność. Od tej pory 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Dla upamiętnienia tego zdarzenia OSiR Świebodzice, jak wiele miast w Polsce postanowił zorganizować Bieg Niepodległości.

I Bieg Niepodległości w Świebodzicach wystartował z przed hali OSiR dokładnie o godzinie 11:11. Wzięło w nim udział 13 osób, które miały do pokonania 2,8 km. Jako pierwszy na metę wbiegł Marcin Jagiellicz, tuż za nim zameldował się Bogusław Stankiewicz. Na trzecim miejscu uplasował się Marek Gajdowski. W biegu wzięła udział jedna kobieta i tym samym pani Monika Śnieżko zdobyła I miejsce w swojej kategorii.

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale. Zdobywcy I miejsc nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta Świebodzice pana Bogdana Kożuchowicza i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Świebodzicach pana Łukasza Kwadransa oraz OSiR Świebodzice. Marcin Jagiellicz – zwycięzca lotnej premii, która znajdowała się na 1918 metrze otrzymał nagrodę ufundowaną przez PSB Mrówka.

Jak co roku OSiR Świebodzice i Miejski Klub Strzelecki DZW LOK w Świebodzicach dla uświęcenia obchodów Święta Niepodległości zorganizował Zawody Strzeleckie z Broni Pneumatycznej. W zawodach wzięło udział 48 zawodników.

PLIK DO POBRANIA:

 


OD POCZĄTKU

 

 


 

strona główna  |  do góry  |


  © Copyright - OSiR Świebodzice - wszelkie prawa zastrzeżone