AKTUALNOŚCI

 

51 KRAJOWA WYSTAWA PSÓW RASOWYCH


02.08.2012

  

Podczas weekendu w Świebodzicach (28-29 lipca) odbyła się 51. Krajowa Wystawa Psów Rasowych. Organizatorem był wałbrzyski oddział Polskiego Związku Kynologicznego.

Można było obejrzeć psy z całej Europy. Organizatorzy zgromadzili prawie 750 psów,
w ponad 160 rasach, z 7 krajów, od dalekiej Skandynawii po słoneczne Włochy.

W sobotę podziwialiśmy psy ozdobne. Najliczniejszą rasą tego dnia była zdecydowanie chihuahua, zgłosiło się ich prawie 40 w dwóch odmianach długości włosa, następnie podziwialiśmy buldogi francuskie i chińskich grzywaczy, długowłosych i nagich oraz 20 innych ras.

W niedzielę odwiedzający wystawę zobaczyli m. in. egzotyczne nagie meksykańczyki
i peruwiańczyki, niezwykle pracowitego australian cattle dog'a, dostojnego psa gończego - porcelaine, pochodzące z Afryki rhodesian ridgeback, z charakterystyczną pręgą na grzbiecie oraz psy rasy bloodhound, których węch jest jednym z najczulszych w "psim świecie". Zjawiły się także tradycyjnie popularne w Polsce rasy takie jak jamnik, owczarek niemiecki, american staffordshire terrier, golden retriever, buldog francuski i angielski, siberiany husky, czy urocze yorkshire terriery. Po raz pierwszy w naszym regionie powitaliśmy portugalskiego owczarka - Cao da Serra de Aires oraz krótkowłosego owczarka holenderskiego.

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 

foto - Artur Koba www.akfoto.pl

 


 

strona główna  |  do góry  |


  © Copyright - OSiR Świebodzice - wszelkie prawa zastrzeżone