AKTUALNOŚCI

 

WKA World Cup 2012


18.05.2012

  

27 maja podczas gali WKA World Cup 2012 - Puchar Świata World Kickboxing and Karate Association Arkadiusz Kaczmarek stanął do walki o tytułu Mistrza Świata WKA z broniącym pasa po raz szósty Brytyjczykiem Garethem Richardsem.

To była ciężka walka dla Kaczmarka. Gareth Richards poza warunkami fizycznymi (wzrost i zasięg rąk) zachwycał kondycją, sprawnością i siłą uderzenia. Już w pierwszej rundzie Arek został zdominowany przez swojego rywala. Po silnych ciosach Anglika padał na deski, czego konsekwencją były aż dwa liczenia. I choć publiczność krzyczała "nic się nie stało" to widać było, że pretendent do tytułu silnie odczuł ciosy zadane przez konkurenta. Druga runda zaczęła się agresywnym atakiem przeciwnika i trzecim liczeniem, po którym trener Arka rzucił ręcznik na ring nie chcąc narażać swojego zawodnika na ciężkie urazy.

Przed walką o tytułu Mistrza Świata WKA publiczność mogła obejrzeć także pojedynek o tytuł zawodowego Mistrza Europy UFR pomiędzy Wojciechem Burdanowskim, a pochodzącym ze Słowacji Tomasem Neupauerem. Decyzją sędziów wygrał Polak. Z werdyktem jednak nie zgodziła się publiczność, która dała upust swojemu niezadowoleniu głośnymi gwizdami.

 


 

strona główna  |  do góry  |


  © Copyright - OSiR Świebodzice - wszelkie prawa zastrzeżone