AKTUALNOŚCI

Arkadiusz Osienienko - wychowanek Mariusza Cieślińskiego powołany do Kadry Polski

16.05.2012

Wychowanek Mariusza Cieślińskiego z klubu KO GYM Arkadiusz Osienienko został powołany przez Polski Związek Kickboxingu do Kadry Polski na wyjazd do Szeged (Węgry), gdzie do 17 do 21 maja odbywać się będzie Puchar Świata w Kickboxingu.

Arek (kategoria wagowa do 54 kg), pokazał się z dobrej strony podczas Mistrzostw Polski w K-1 RULES, gdzie podczas gali finałowej pokonał jednogłośnie na punkty swojego klubowego kolegę Andrzeja Bienka.

Ringowe doświadczenie Arka nie kończy się tylko na walkach amatorskich. Osienienko brał również udział w galach zawodowych. 10 grudnia 2011 roku uczestniczył w III International Martial Arts Festival w Grodnie, gdzie stoczył walkę wieczoru o pas Mistrza Krajów Nadbałtyckich na zasadach K-1 RULES z Białorusinem Rinatem Bułatovem. Niestety twardą, pięciorundową walkę przegrał na punkty, ale zdobyte tam doświadczenie owocuje.

Cieszy fakt, że waleczność i umiejętności świebodzickiego fightera zostały docenione. Wyjazd na tak prestiżowe zawody to z pewnością nobilitacja dla zawodnika i jego trenera. To także duże doświadczenie ringowe, którego w zawodowym świecie walk nigdy nie za wiele.