AKTUALNOŚCI

 

50 Krajowa Wystawa Psów Rasowych


08.12.2011

  

W dniach 3-4.12.2011 r. w Hali Widowiskowo - Sportowej świebodzickigo OSiR-u odbyła się 50. Krajowa Wystawa Psów Rasowych (CWC). Zorganizował ją wałbrzyski oddział Związku Kynologicznego w Polsce. Impreza po raz pierwszy zawitała do Świebodzic spotykając się tu z dużym zainteresowaniem i sympatią. Honorowy patronat objął nad nią Burmistrz Miasta Pan Bogdan Kożuchowicz, który ufundował nagrodę specjalną dla "Zwycięzcy Wystawy".

Podczas wystawy zaprezentowano 1270 psich piękności reprezentujących 182 rasy. Wystawcy zjechali się nie tylko z różnych regionów Polski, ale także z Czech, Niemiec, Słowacji, Szwecji, Danii, Rosji, Wielkiej Brytanii i USA. Ich podopieczni konkurowali w kategoriach: "Zwycięzca Rasy", "Zwycięzca Młodzieży", "Najpiękniejsze Baby Wystawy", "Najpiękniejsze Szczenię Wystawy", "Najpiękniejszy Junior Wystawy", "Najpiękniejszy Weteran Wystawy", "Zwycięzca Grupy" i "Zwycięzca Wystawy". Ten ostatni tytuł zdobył przepiękny, zaledwie 16 miesięczny piesek rasy Lhasa Apso o imieniu Gooder, należący do Pani Małgorzaty Wiśniewskiej z Mikołowa.

Zorganizowanie imprezy w Świebodzicach okazało się chyba "strzałem w dziesiątkę". Może o tym świadczyć liczba uczestników, zainteresowanie publiczności oraz opinie organizatorów. Przestronna i funkcjonalna hala, dużo miejsca w jej otoczeniu, pojemne parkingi, wygodna komunikacja oraz profesjonalna i życzliwa obsługa pozwoliły osiągnąć zamierzony efekt. Najlepiej świadczą o tym słowa przewodniczącej Zarządu Oddziału Wałbrzyskiego Katarzyny Woźniak, która powiedziała: "Chciałabym serdecznie podziękować władzom miasta za pomoc i przychylność oraz za zaufanie jakim nas obdarzyli. Mam nadzieję, że pozostaniemy w Świebodzicach na długie lata, a nasze wystawy wpiszą się na stałe w kalendarz imprez miasta". Wszystko wskazuje na to, że stanie się tak rzeczywiście, bo jak ocenia dyrektor OSiR Janusz Zieliński - "wystawa tej rangi jest wydarzeniem zupełnie wyjątkowym. 

Dlatego wzbudza szerokie zainteresowanie, co sprzyja promocji miasta i popularyzacji oferty OSiR-u. Stanowi ponadto ciekawą propozycję spędzenia wolnego czasu dla mieszkańców naszego miasta. Warto więc, by Świebodzice były jej gospodarzem na stałe. My ze swej strony, bogatsi o nowe doświadczenia, dołożymy starań aby spełnić oczekiwania organizatorów i utwierdzić ich w przekonaniu, że świebodzicki OSiR jest najlepszym partnerem do organizowania tych skomplikowanych logistycznie ale bardzo atrakcyjnych i niepowtarzalnych imprez".


OD POCZĄTKU

 


 

strona główna  |  do góry  |


  © Copyright - OSiR Świebodzice - wszelkie prawa zastrzeżone