AKTUALNOŚCI

 

Świebodziczanin - Mistrzem Śląska w Kulturystyce Klasycznej


27.04.2011

  

Rozpoczął się kolejny sezon startowy w kulturystyce świebodzickiego zawodnika Mateusza Brzuchacza, startującego w barwach Stowarzyszenia "Bona Fide". Przypomnijmy, że w zeszłym roku Mateusz wielokrotnie reprezentował nasze miasto, zdobywając III miejsce w kategorii open debiutantów w Pucharze Pucka w Żelistrzewie, VI miejsce w finale Ogólnopolskich Debiutów Kulturystycznych w Ostrowii Mazowieckiej, VII miejsce w Pucharze Krakowa oraz biorąc udział w eliminacjach do Mistrzostw Świata
w Kulturystyce Klasycznej także w Krakowie.

Inauguracyjnym startem naszego kulturysty w tym sezonie był również Puchar Pucka w Żelistrzewie 3 kwietnia br. Tym razem świebodziczanin - reprezentując Świebodzice - na odległym Pomorzu, wystartował w kulturystyce ekstremalnej w kategorii powyżej 90 kg, awansował do finału i uplasował się na V miejscu.

Kolejnym startem Mateusza Brzuchacza były Mistrzostwa Śląska w Pyskowicach
17 kwietnia br., gdzie wystartował już w swojej docelowej kategorii w kulturystyce klasycznej powyżej 180cm wzrostu. Przy silnym wsparciu licznej grupy kibiców ze Świebodzic Mateusz zwyciężył, zdobywając tytuł Mistrza Śląska. Na tych samych zawodach w kategorii open (zwycięzcy wszystkich kategorii wagowych) świebodziczanin zajął IV miejsce.

Najważniejsze zawody w tym roku są jeszcze przed Mateuszem, na co dzień instruktorem kulturystyki w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Świebodzicach. Będą to Mistrzostwa Polski w dniach 29.04 - 01.05. w Częstochowie.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!


 

strona główna  |  do góry  |


  © Copyright - OSiR Świebodzice - wszelkie prawa zastrzeżone