AKTUALNOŚCI

 

Świebodziccy kickboxerzy w natarciu


15.04.2011

  

W pierwszym kwartale 2011 sportowcy ze Świebodzic, podopieczni mistrza świata kickboxingu Mariusza Cieślińskiego (KO GYM) startowali w kilku znaczących imprezach. Była to Międzynarodowa Liga Boksu Tajskiego w Szczecinie (styczeń 2011) oraz Turniej Pierwszych Walk i Liga K-1 Rules we Wrocławiu (marzec 2011).

W Międzynarodowej Lidze Muay Thai starowało 66 zawodników. Nasi sportowcy osiągnęli następujące wyniki:

  • Waligóra Grzegorz Kohorta Poznań (aktualny mistrz Polski w boksie tajskim) pokonał 2:1 Marcina Angiela z KO GYM Świebodzice (81 kg)
  • Rinat Bulatov Best gym Grodno pokonał przez rsc Andrzeja Binka z KO GYM Ś-ce (57kg)
  • Kaskievich Aleksndr Best gym Grodno pokonał przez rsc Arka Osienienko z KO GYM Ś-ce (63kg)
  • Rafał Bałut KO GYM Ś-ce wygrał 3:0 z Michałem Babireckim z Hunter Stargard Szczecinski (60kg)

Natomiast w lidze K-1 rules we Wrocławiu (zawody odbyły się 20 marca) wystartowało 11 naszych reprezentantów. Kilku stoczyło po dwie walki w ciągu turnieju.
Najmłodszy zawodnik to 9-letni Krystian, który przewalczył pełne 3rundy w walce K-1 rules - był to jego debiut na wrocławskim ringu - gratulujemy!.

Natomiast w pierwszy weekend kwietnia w Głogowie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców. Rok temu zawodnicy ze Świebodzic przywieźli z tych zawodów 2 brązowe medale. Niestety, tym razem odpadli w swoich pierwszych walkach eliminacyjnych. Byli to Robert Kuraciński i Rafał Bałut. W zawodach udział wzięło 282 zawodników.

Następne starty już w maju na Lidze Boksu Tajskiego w Świebodzicach. A już dziś zapraszamy na Mistrzostwa Polski w Boksie Tajskim, które odbędą się jesienią w naszym mieście!.
- Poprzeczka trudności dla zawodników jest z każdy startem wyższa stąd dużo porażek na naszym koncie. Nie szukamy łatwych zwycięstw tylko startów, które podnoszą poziom sportowy zawodników - komentuje wyniki swoich podopiecznych Mariusz Cieśliński.

KO GYM składa podziękowania dla Stowarzyszenia Bona Fide, Osir Świebodzice, Dragon-Sports, Trec Nutrition, Body Zone Wrocław i firmie Manto za wsparcie.

   

   

   

   

   

   

    

strona główna  |  do góry  |


  © Copyright - OSiR Świebodzice - wszelkie prawa zastrzeżone