AKTUALNOŚCI

 

Zawody powiatowe w piłce ręcznej chłopców
GIMNAZJALIŚCI Z "DWÓJKI" WYGRALI POWIAT 
W PIŁCE RĘCZNEJ


29.03.2011

  

8 marca w Dniu Kobiet, chłopcy z Gimnazjum nr2 w Świebodzicach zrobili swoim koleżankom i sobie prezent, wygrywając zawody powiatowe w piłce ręcznej. Do zawodów przystąpiły cztery zespoły: G2 Świebodzice, G3 Świdnica, Marcinowice i Żarów. Zawody od pierwszego meczu Świebodzic ze Świdnicą zakończonego remisem 10:10, były bardzo zacięte i wyrównane.

O tym, która drużyna zajmie pierwsze miejsce decydowały bramki zdobyte w pozostałych meczach. Chłopcy gimnazjum nr2 ze Świebodzic zmotywowani przez pana Tomasza Christ pokonali gimnazjum Marcinowice 19:11 i gimnazjum Żarów 27:13. Zdobywając łącznie 5punktów ze stosunkiem bramek +22 czekali na rozstrzygnięcie ostatniego meczu Marcinowice-Świdnica.
Świdniczanie musieli wygrać ten mecz różnicą 14 bramek by wygrać całe zawody. Do przerwy było 14:4  i wydawało się, że nic nie stanie na przeszkodzie by cel osiągnęli. Po zmianie stron i mocnym dopingu kibiców z gimnazjum nr2 chłopcy z Marcinowic zaczęli odrabiać straty i do końcowej syreny grali bramka za bramkę by ostatecznie przegrać 13:24. Różnica 11 bramek dała awans chłopcom z gimnazjum nr 2 w Świebodzicach.
 
Gimnazjum nr2 reprezentowali: Adamcewicz Patryk 9bramek, Stopyra Adam15, Urbaniak Patryk 17, Pałczyński Tomasz 2, Kurant Wiktor, Ciesielski Tomasz, Świeboda Michał 1, Maślaniec Daniel 1, Wize Jakub 1, Burek Wojciech, Skalny Dawid, Martynoga Paweł 10.

Wyniki zawodów:
1miejsce
Gimnazjum nr2 Świebodzice   5pkt 56:34 (+22)
2miejsce
Gimnazjum nr3 Świdnica        5pkt 52:32 (+20)
3miejsce
Gimnazjum Żarów                  2pkt
4miejsce
Gimnazjum Marcinowice         0pkt

Najlepszy zawodnik- Książek Krzysztof G3 Ś-ca
Najlepszy bramkarz- Pałczyński Tomasz G2 Ś-ce
Nalepszy strzelec- Berezak Bartosz Gim Marcinowice

 


 

strona główna  |  do góry  |


  © Copyright - OSiR Świebodzice - wszelkie prawa zastrzeżone