AKTUALNOŚCI

 

I Dzień Wiosny


22.03.2011

  

Pierwszy dzień wiosny związany jest z końcem zimy i przebudzaniem się przyrody do życia. Jednym z najbardziej charakterystycznych dla obchodów wiosennych jest topienie lub palenie Marzanny symbolizującej zimę.

Z okazji tego dnia Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych Nr 2 w Świebodzicach zorganizował zawody sportowe i pokazy artystyczne i jak co roku została przeprowadzona próbna ewakuacja. Gdy część sportowa dobiegła końca pracownik Ośrodka Sportu i Rekreacji pan Marek Gąsior ogłosił, że na hali pali się i poprosił o opuszczenie obiektu. Ćwiczenia miały sprawdzić nasze zachowanie i sposób radzenia sobie w sytuacjach awaryjnych. Prawie tysiąc osób znajdujących się w hali udało się wyprowadzić w 4 minuty i 20 sekund.

Wśród uczniów szkół ze Świebodzic została przeprowadzona ankieta. W czasie imprezy zebrano kartki spośród których pan Janusz Zieliński dyrektor OSiR rozlosował nagrody, które otrzymali: Krzysztof Ulman, Małgorzata Kik, Barbara Nowak, Sebastian Gryszkiewicz, Alicja Piwko, Mateusz Ławiński, Bartosz Mróz, Piotr Apołenis, Dagmara Szczerba.

Impreza zakończyła się spaleniem Marzanny, którą ugasili świebodziccy strażacy.


 

strona główna  |  do góry  |


  © Copyright - OSiR Świebodzice - wszelkie prawa zastrzeżone