AKTUALNOŚCI

 

Otwarcie kompleksu boisk sportowych 
"Moje Boisko - Orlik 2012"


15.10.2010

  

W środę, 13 października, o godzinie 13:00 odbyło się uroczyste otwarcie kompleksu boisk sportowych "Moje Boisko - Orlik 2012" usytuowanego na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Rekreacyjnej. To już szóste boisko oddane do użytku w Świebodzicach.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością, m.in. starosta świdnicki Zygmunt Worsa, wicestarosta Ryszard Wawryniewicz, członek zarządu powiatu Roman Etel, radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Jerzy Tutaj oraz burmistrz Żarowa Lilla Gruntowska. Obecni również byli radni powiatowi i miejscy, a także burmistrz Bogdan Kożuchowicz wraz z zastępcami: Zbigniewem Opalińskim i Ireneuszem Zyską oraz przewodnicząca Rady Miejskiej Elżbieta Horodecka.

Przybyli goście gratulowali władzom oraz Świebodziczanom kolejnego tego typu obiektu sportowego, który niewątpliwie będzie służył młodzieży i dorosłym mieszkańcom miasta. Podczas ceremonii otwarcia, w swoim wystąpieniu, Burmistrz Bogdan Kożuchowicz żartował, że pomimo tego, iż "Orlik" jest otwierany w powiecie świdnickim jako ostatni w tym roku, to na pewno jest najładniejszy. Faktem jest, że boisko znajduje się na obszarze rozległych terenów leśnych w sąsiedztwie pięknie usytuowanego kompleksu basenów otwartych.

Po symbolicznym przecięciu wstęgi, młodzież ze świebodzickich szkół gimnazjalnych rozegrała inauguracyjny turniej piłki nożnej.

Kompleks boisk sportowych "Orlik" składa się z boiska do piłki nożnej z nawierzchnią ze sztucznej trawy oraz boiska wielofunkcyjnego do gry w koszykówkę i siatkówkę wykonanego z nawierzchni poliuretanowej. Znajduje się tam również zaplecze sanitarno-szatniowe wyposażone w toalety (również dla osób niepełnosprawnych), szatnie oraz natryski.

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
     

fot. Agnieszka Bielawska-Pękala


 

strona główna  |  do góry  |


  © Copyright - OSiR Świebodzice - wszelkie prawa zastrzeżone