AKTUALNOŚCI

MECZ PIŁKI RĘCZNEJ POMIĘDZY REPREZENTACJAMI
POLSKI I ROSJI

09.08.2010

Fani piłki ręcznej, których w naszym mieście jest dużo na pewno ucieszyli się z faktu, że w Hali Sportowo-Widowiskowej w Świebodzicach odbył się mecz pomiędzy reprezentacjami Juniorów Polski i Rosji.

Spotkanie zostało rozegrane 6 sierpnia. Szczypiorniści przyjechali na zaproszenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świebodzicach z Dzierżoniowa, gdzie odbywał się Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Juniorów w ramach przygotowań do Mistrzostw Europy w Czarnogórskiej Podgoricy, które odbędą się 11-22 sierpnia.

Ku uciesze kibiców mecz zakończył się wygraną Polski 33:29. Ale zwycięstwo Biało-Czerwonym nie przyszło łatwo. Pomimo objęcia prowadzenia w pierwszej fazie spotkania przez podopiecznych Jacka Okpisza - trenera reprezentacji polskiej, drużyny na przerwę schodziły remisując 20:20. W drugiej połowie meczu były momenty, gdy Rosjanie obejmowali przewagę, ale Polacy prowadzeni głośnym dopingiem nie odpuszczali i końcówka meczu należała do nich.