AKTUALNOŚCI

 

Koncert GRUPY OPERACYJNEJ


31.05.2010

  

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, w piątek 28 maja 2010 r., w Hali Sportowo-Widowiskowej OSiR w Świebodzicach uczniowie świebodzickich szkół mieli okazję uczestniczyć w koncercie zespołu GRUPA OPERACYJNA, znanego z choćby takich utworów jak "Nie będzie niczego" czy "Świr". Było to możliwe dzięki zaproszeniu Burmistrza Miasta Świebodzice Pana Bogdana Kożuchowicza.

Nim jednak muzycy zaprezentowali się publiczności, swój popis dały laureatki Świebodzickiego Festiwalu Piosenki. Solistki zostały ciepło przyjęte przez młodzież, która chętnie nagradzała brawami każdy ich występ. Po zakończonych prezentacjach młodych talentów nastąpiło gorączkowe oczekiwanie na gwiazdę dnia. Fani zespołu ustawili się wzdłuż barierek z zeszytami, aparatami i telefonami w dłoniach. Punktualnie o godzinie 1400 GRUPA OPERACYJNA, w składzie Mieszko i Ziemowit, pojawiła się na scenie wywołując poruszenie i gorący aplauz. Od pierwszych minut muzycy nawiązali bardzo dobry kontakt z publicznością. 

Młodzież wykazała się znajomością repertuaru grupy śpiewając wraz z solistą i skandując tytuły kawałków, które chcieli usłyszeć, np. "Bądź sobą". Mieszko zaprezentował również utwór zatytułowany jego imieniem, czyli "Mieszko" oraz "Stan wyjątkowy" i "Mordo Ty moja". Ponadto, mogliśmy usłyszeć kawałki z nowej płyty "Materiał Wybuchowy" (2010), takie jak "Wampir" i "Pusty Stadion". Po godzinnym koncercie artyści wyszli do publiczności. Nikt nie odszedł bez autografu czy pamiątkowego zdjęcia z Mieszkiem i Ziemowitem, choć dla wielu fanów pozostał niedosyt. Im na pocieszenie GRUPA OPERACYJNA zapowiedziała, że chętnie wróci do Świebodzic i czeka na kolejne zaproszenie. 

strona główna  |  do góry  |


  © Copyright - OSiR Świebodzice - wszelkie prawa zastrzeżone