AKTUALNOŚCI

 

Bombowy I Dzień Wiosny


24.03.2010

  

19 marca uczniowie świebodzickich szkół powitali wiosnę, ale zanim tradycji stała się zadość i spalili Marzannę żegnając zimę, czekała ich masa atrakcji. Impreza rozpoczęła się o godzinie 9:00 przed halą OSiR, gdzie wystartował bieg pod hasłem "Policz się z cukrzycą", w którym udział wzięły reprezentacje wszystkich świebodzickich szkół. 

Bieg zorganizowany był w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i następne atrakcje też były z nią związane. Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 2 przygotowali pokazy ratownictwa medycznego i prawidłowych zachowań w czasie wypadku. Następnie przewodnicząca sztabu Pani Zosia Marek i Pan Bogdan Gil podsumowali XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz wręczyli podziękowania osobom wspierającym Orkiestrę.

Po części poświęconej WOŚP przybyli mogli zobaczyć pokaz kulturystyczny w wykonaniu Mateusza Brzuchacza, który dzień później zdobył III miejsce w VI Pucharze Ziemi Puckiej w kategorii open. Potem były występy taneczne, wokalne i muzyczne przygotowane przez uczniów świebodzickich szkół.

Gdy część artystyczna dobiegła końca dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Janusz Zieliński ogłosił, że na hali znajduje się bomba i zarządził ewakuację. Gdy wszyscy byli na zewnątrz okazało się, że w budynku jest uzbrojony porywacz, który przetrzymuje jedną osobę wbrew jej woli. Na miejsce przybył negocjator i jednostka antyterrorystów. Porywacz w zamian za uwolnienie zakładniczki zażądał podstawienia samochodu przed halę i gdy usiłował do niego wsiąść antyterroryści obezwładnili go i zakuli w kajdanki.
Na szczęście to były tylko ćwiczenia, które miały sprawdzić nasze umiejętności w razie sytuacji awaryjnych i realnego zagrożenia. Egzamin zdaliśmy celująco. Prawie tysiąc osób udało się wyprowadzić z hali w 3 minuty i 48 sekund.

Impreza zakończyła się spaleniem "Marzanny", którą ugasili świebodziccy strażacy.

 


 

strona główna  |  do góry  |


  © Copyright - OSiR Świebodzice - wszelkie prawa zastrzeżone