AKTUALNOŚCI

 

18 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


12.01.2010

  

Oj działo się w czasie tegorocznego - jubileuszowego, bo 18 - finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która tradycyjnie zagrała w Hali Sportowo-Widowiskowej OSiR. Koncert rozpoczął się od występów wychowanków świebodzickich przedszkoli i szkół. Po naszych młodych artystach wystąpiły Gwiazdy Finału: zespół "Catawba Country Show", który bawił wszystkich kowbojskimi tańcami oraz rockowa grupa "Fragmatic". Następnie odbył się pokaz break dance w wykonaniu Kaioken Crew z Kątów Wrocławskich oraz świebodzickich b-boyów.

Koncert obfitował w mnóstwo atrakcji. Poza występami scenicznymi odbywały się kiermasze i loterie fantowe, malowanie twarzy, licytacja darowanych przedmiotów. Był antykwariat, stołówki z kuchniami świata, kawiarenki, strzelnica, Klub Młodego Odkrywcy z salą doświadczeń, tablica "Dłoń dla WOŚP", na której każdy mógł się podpisać. Pokazy kickboxingu podopiecznych Mariusza Cieślińskiego. Było stanowisko "Rowerem Dookoła Świata", na którym bito rekord pedałowania. Stoisko Pokojowego Patrolu oraz stoisko z poradami medycznymi.

W związku z obfitymi opadami śniegu nie odbył się bieg "Policz się z cukrzycą", który został przeniesiony na marzec. Za to biała aura ucieszyła uczestników kuligu saneczkowego.

Finałem Orkiestry było "światełko do nieba". O godzinie 20 niebo nad halą OSiR rozświetliły błyski sztucznych ogni. Podczas XVIII Finału wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świebodzicach uzbierano ponad 35 000 zł.

 


 

strona główna  |  do góry  |


  © Copyright - OSiR Świebodzice - wszelkie prawa zastrzeżone