AKTUALNOŚCI

 

Pierwszy krok do zawodowstwa


23.12.2009

  

Podopieczni Mariusza Cieślińskiego stoczyli walki sparingowe podczas VIII Barbórkowego Turnieju Boksu, który odbył się 04.12.209 r. w Ośrodku Społeczno - Kulturalnym Spółdzielni Mieszkaniowej "Podzamcze" w Wałbrzychu. Podczas gali zaprezentowali się: Krzysztof Biniek, Marcin Angiel, Piotr Sudor oraz Daniel Mynarkiewicz, Szymon Hyrlik, Mateusz i Łukasz Benkowscy - dla ostatniej czwórki był to debiut w ringu, a walki najmłodszych cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Dla protegowanych Mistrza Świata pierwszy występ na ringu był wielkim przeżyciem, tym bardziej, że mogli pochwalić się swoimi umiejętnościami przed Piotrem Wilczewskim, byłym amatorskim mistrzem Polski, a obecnie zawodowcema z grupy Andrzeja Wasilewskiego, byłym mistrzem kraju Danielem Zajączkowskim oraz Zenonem Kaczorem.

Turniej Barbórkowy to nie pierwsza gala gdzie można było zobaczyć zawodników trenowanych przez Mariusza. Świebodziccy kickbokserzy startowali w siódmej edycji Mazowieckiej Młodzieżowej Ligi Kick-Boxingu SPARTANWEAR, która odbyła się 7 listopada w Wyszogrodzie koło Płocka (więcej na: http://sport.wp.pl/kat,60960,title,...  )

Mariusz sprawdza się jako trener. Od roku prowadzi bezpłatne treningi kickboxingu z dziećmi i młodzieżą w Hali OSiR Świebodzice. Na jego zajęcia przychodzą nawet kilkuletnie dzieci, w tym także dziewczynki. Mariusz cieszy się dużym autorytetem, widać to po zainteresowaniu jego treningami, zresztą któż nie chciałby trenować z Mistrzem Świata. Wielu jego podopiecznych startuje z sukcesami w galach i ligach kigboxingu.

Pomimo iż Mariusz trenuje z młodzieżą nie zrezygnował ze startów w zawodowym ringu. Ciągle aktywnie uczestniczy w świecie sportów walki, a większość walk rozstrzyga na swoją korzyść. Można było zobaczyć go podczas Iron Fist (http://ironfist.com.pl/). W nowym roku będzie startował na Torwarze 28 lutego, 14 i 15 maja podczas Iron Fist oraz podzczs gali MMA w Gdyni 5 czerwca. Na początku roku planuje zorganizowanie Ligi Kickboxingu w Świebodzicach.

Mariusz Cieśliński aktywnie promuje Świebodzice. To dzięki jego staraniom dwukrotnie w naszym mieście zostały zorganizowane Mistrzostwa Polski Low-Kick. Mariusz przyłączył się do programu profilaktycznego prowadzonego w Świebodzicach wspiera także charytatywną akcję dla ciężko chorej Julity (http://www.dlajulity.hb.pl/ 

strona główna  |  do góry  |


  © Copyright - OSiR Świebodzice - wszelkie prawa zastrzeżone