AKTUALNOŚCI

 

Mikołajkowe Zawody Kręglarskie


09.12.2009

  

Świebodzice słyną w powiecie niewątpliwe ze świetnej pływalni, czy coraz liczniejszych boisk sportowych. Jednak niewielu z nas pamięta o istnieniu kręgielni sportowej, która szkoli licznych laureatów ogólnopolskich turniejów. Dlatego właśnie Mikołajkowy Turniej w Kręgle znalazł się na liście imprez skierowanych do dzieci i młodzieży organizowanych w tym roku przez Fundację REM oraz OSiR w Świebodzicach z okazji Mikołaja.

Mikołajkowy Turniej zakończył tegoroczny cykl imprez ruchowych dla starszych i młodszych Świebodziczan współfinansowanych ze środków Gminy Świebodzice oraz Powiatu Świdnickiego (wśród zorganizowanych imprez znalazły się II Świebodzickie Potyczki Rodzinne, Zawody Pływackie na Wesoło, Turnieju w Boule oraz Turnieju w Darts).

Uśmiechnięte twarze Mikołajów witały 5 grudnia wszystkich najmłodszych zawodników w drzwiach Kręgielni Klasycznej częstując na zachętę słodyczami. Potem były 3 godziny sportowych emocji i zmagań w 3 kategoriach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych, gimnazjaliści i młodzież ponadgimnazjalna. Dzięki pomocy sędziego głównego w osobie trenera miejskiej kadry w kręgle, pana Ryszarda Czubskiego oraz grona jego zawodników rozgrywki przebiegały sprawnie i profesjonalnie: były indywidualne protokoły, szybkie wskazówki i oczywiście sportowy doping, w którym prym wiodła najliczniejsza chyba reprezentacja 15 Świebodzickiej Gromady Zuchowej "Czarne Stopy" pod wodzą pwd. Michała Marcyniuka.

Zarząd Fundacji "REM" w osobach pani prezes Elwiry Podhalicz, Moniki Kołakowskiej i Ryszarda Skotnickiego oraz sędziego głównego, pana Ryszarda Czubskiego udekorował wszystkich uczestników pamiątkowymi medalami. Potem jeszcze była sesja zdjęciowa z Mikołajami i słodki poczęstunek.
Zarząd Fundacji REM pragnie złożyć serdeczne podziękowania na ręce Starosty Świdnickiego, pana Zygmunta Worsy, Burmistrza Miasta Świebodzice, pana Bogdana Kożuchowicza oraz Dyrektora OSiR, pana Janusza Zielińskiego za pomoc w realizacji wszystkich tegorocznych imprez. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli poszerzyć naszą ofertę imprez sportowych i rekreacyjnych o kolejne dyscypliny sportowe.

 


 

strona główna  |  do góry  |


  © Copyright - OSiR Świebodzice - wszelkie prawa zastrzeżone