AKTUALNOŚCI

 

Chór Alexandrowa


10.11.2009

  

Chór Alexandrowa wystąpił 29 października w hali sportowo-widowiskowej świebodzickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Chór Alexandrowa to jeden z najbardziej znanych chórów na świecie. Istnieje od 81 lat i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Założył go Aleksander Aleksandrow, jako Zespół Domu Armii Czerwonej. Na samym początku liczył zaledwie kilkanaście osób, dziś to ponad 200 artystów. Poza samym chórem w skład grupy wchodzi orkiestra oraz tancerze.

W Świebodzicach chór dał ponad dwugodzinny koncert i wywołał wśród widzów wielki podziw i emocje. Publiczność gdy usłyszała "Czerwone maki pod Monte Cassino" nagrodziła wykonawców owacjami na stojąco.

Koncert Chóru Alexandrowa był dla nas wielkim sprawdzianem. To pierwsze tego typu widowisko w hali, dlatego zadowolenie publiczności i słowa uznania płynące po koncercie dowodzą, że warto halę, w której większość imprez ma charakter sportowy wykorzystywać w ten sposób. To także dowód na to, że zakończony w tym roku pierwszy etap adaptacji akustycznej dał oczekiwany efekt.

Być może koncerty i widowiska artystyczne na stałe zagoszczą w kalendarzu imprez organizowanych w hali sportowo-widowiskowej. 

strona główna  |  do góry  |


  © Copyright - OSiR Świebodzice - wszelkie prawa zastrzeżone