AKTUALNOŚCI

 

Ogólnopolskie Spotkania Taneczne o Puchar Toyoty


10.11.2009

  

24 i 25 października świebodzicka Hala Sportowo-Widowiskowa została opanowana przez miłośników tańca z całej Polski. To tu odbywały się Ogólnopolskie Spotkania Taneczne. Dwudniowy konkurs tańca zorganizowany został przez Studio Tańca Rytm ze Świebodzic oraz OSiR Świebodzice, Urząd Miasta w Świebodzicach i Teatr Tańca STEP. Głównym sponsorem imprezy była Toyota, która ufundowała puchar oraz 3 tysiące złotych dla najlepszego zespołu.

Na czas zawodów hala OSiR zmieniła się nie do poznania. Zostały zasłonięte wszystkie okna, a jedynym oświetleniem były reflektory dyskotekowe i stroboskopy. Na płycie boiska stanęły 4 Toyoty i stuningowany przez firmę Pirania Fiat Panda. Zainstalowano profesjonalne nagłośnienie.
Otwarcia zmagań tanecznych dokonał burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz, który wraz z przyjaciółmi zatańczył walca angielskiego. Następnie parkiet opanowali najmłodsi tancerze prezentując swoje programy artystyczne. Wśród prezentowanych technik dominowały tańce współczesne: hip-hop, disco i breakdance. Zawodnicy występowali solo,
w duetach lub w grupach.

Tancerzy oceniało jury w składzie:

  • Maciek "GLEBA" Florek - tancerz, choreograf, zwycięzca pierwszej edycji programu "You Can Dance",
  • Sylwia Hefczyńska - Lewandowska - tancerka, choreograf - Śląski Teatr Tańca Bytom
  • Jacek Gębura - tancerz, choreograf - Teatr Muzyczny "Capitol" Wrocław

Aby wyłonić zwycięzców niezbędna była dogrywka pomiędzy zespołami MASKA
z Kątów Wrocławskich, a STYLE ADDICTED z Wrocławia. Główną nagrodę - puchar Toyoty oraz 3000 zł wytańczyli ci pierwsi. Honor świebodzickich tancerzy obroniła Adrianna Piasecka ze studia RYTM, która zwyciężyła w kategorii Hip-Hop Freestyle Battle do lat 15. 

strona główna  |  do góry  |


  © Copyright - OSiR Świebodzice - wszelkie prawa zastrzeżone