AKTUALNOŚCI

ZAWODY SIŁACZY STRONG MAN 2009

28.05.2009

26 lipca na Terenie Kąpieliska Miejskiego w Świebodzicach odbyły się Amatorskie Zawody Siłaczy STRONG MAN 2009. To już ósma edycja zawodów organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Świebodzicach, które z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. W zmaganiach udział wzięło dziesięciu atletów, którzy przyjechali do Świebodzic z województw: dolnośląskiego, śląskiego i lubuskiego.

Przed zawodami świebodziczanin Piotr Augustyniak, który w zeszył roku zajął drugie miejsce zapowiedział, że wygra tegoroczne zmagania i tak zrobił! Ale nie przyszło mu łatwo, bo konkurencja była zacięta i przez cały czas na plecach czuł oddech najgroźniejszego rywala Grzegorza Lichodziejewskiego.
Siłacze startowali w sześciu konkurencjach. Zaczęli od martwego ciągu ze sztangą ważącą 210kg. Najlepszym dwóm zawodnikom ten ciężar udało podnieść się aż 14 razy, ale też dwóch nie poradziło sobie z nim w ogóle, a jeden doznał kontuzji i wycofał się z dalszych zmagań. Potem był wyścig farmerów wokół basenu z walizami ważącymi po 110kg. Następną konkurencją było podnoszenie belki, która ważyła 120kg i sprawiła startującym chyba największy problem. Po belce było przeciąganie samochodu. Zawodnicy musieli z pozycji siedzącej przeciągnąć pod górkę pojazd ważący ponad 2 tony.

Potem siłacze wrzucali na podest kamienie ważące od 100 do 130kg. Ostatnią konkurencją było przewracanie opony ważącej 250kg. Piotr Augustyniak, który do tej pory wygrał dwie konkurencje, a w pozostałych zajmował drugie rezultaty miał już praktycznie zwycięstwo w kieszeni, ale żartował, że spali ją, jeśli znów pozbawi go pierwszego miejsca jak miało to miejsce w poprzednim roku. Piotr przewracając oponę uzyskał drugi czas i tym samym zajął I miejsce, II miejsce wywalczył Grzegorz Lichodziejewski, a III Andrzej Janik.

Wszyscy siłacze otrzymali z rąk pani poseł Anny Zalewskiej puchary i pizzę. Pierwszych czterech zawodników otrzymało nagrody finansowe oraz suplementy dla sportowców.