AKTUALNOŚCI

POLSKA BIEGA 2009

18.05.2009

Świebodzice po raz 3 dołączyły się do akcji POLSKA BIEGA. 9 maja pod halą OSiR zgromadziło się ponad pół tysiąca entuzjastów biegania. Cieszy nas fakt, że co roku liczba startujących powiększa się. W porównaniu z rokiem ubiegłym to aż 134 biegaczy.

Trzykilometrową pętlę wokół Osiedla Piastowskiego przebiegło 559 osób!!! W tym dwie osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Najszybszemu zawodnikowi pokonanie tego dystansu zajęło 10 minut i 37 sekund. Ale zwycięzcą został każdy, kto ukończył bieg. Uczestnicy przed startem otrzymywali koszulki, a na mecie certyfikat ukończenia biegu. Każdy otrzymał też lody, grochówkę z bułką i butelkę wody.

Wśród wszystkich startujących Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz oraz Radni Ewa Dziwosz, Łukasz Kwadrans i Mariusz Szafraniec rozlosowali ponad 150 nagród.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji biegu:

• Ekipie Powiatowego Pogotowia Ratunkowego ze Świdnicy, która zapewniła opiekę medyczną.
  • Świebodzickiej Straży Miejskiej i Straży Pożarnej za pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa biegnącym.
  • Panom Krzysztofowi Limberger, Sławomirowi Michalakowi i Euzebiuszowi Wojdatowi z komisu Speed Car za motorową obstawę dla biegnących.
  • Firmie DROG-ZIEM za pomoc w przygotowaniu trasy.