AKTUALNOŚCI

Pożegnanie z Ekstraklasą

20.03.2009

Koszykarze Victorii Górnika Wałbrzych w ostatnim meczu rozgrywanym na własnym parkiecie przegrali z Atlasem Stalą Ostrów Wielkopolski 79:126 (21:26, 16:35, 22:31, 20:34).

Pomimo, iż borykający się z kłopotami ostrowianie przyjechali do Świebodzic w okrojonym składzie i tak byli faworytami tego spotkania. Już chyba nawet najwięksi optymiści nie wierzyli, że Górnik, który grał tylko 6 podstawowymi zawodnikami (resztę składu uzupełniali juniorzy i kontuzjowany Rafał Glapiński), może wygrać to spotkanie. A tu małe zaskoczenie! Biało-niebiescy zaczęli grę jak równy z równym.

Wprawdzie pierwsza kwarta zakończyła się 5 punktową przewagą gości, ale w postawie wałbrzyszan było widać wolę walki i duże zaangażowanie. Po przerwie goście zaczęli wyraźnie dominować i znacznie odskoczyli Górnikom. Druga połowa rozpoczęła się od popisowej gry Nikoli Jovanovicia, który co chwile dziurawił wałbrzyski kosz, a ostrowianie przejęli całkowicie kontrolę na boisku. W ostatniej kwarcie prowadzący wysoko Atlas wykorzystał zmęczenie wałbrzyszan i systematycznie powiększał przewagę. W ostatnich minutach na parkiet weszli juniorzy, a wśród 14-letni Hubert Murzacz który został najmłodszym w historii ligi debiutantem i zdobywcą punktów.

Sobotnim występem Victoria Górnik Wałbrzych pożegnała się ze swoimi kibicami i Ekstraklasą Koszykarską.