AKTUALNOŚCI

Górnik Wałbrzych przegrywa z Czarnymi Słupsk

23.02.2009

W sobotę 21.02.2009 wałbrzyska drużyna straciła swoją szansę na utrzymanie się w ekstraklasie. Gdyby Znicz Jarosław nie wygrał z Polpharmą Starogard, drużyna Górnika Wałbrzych mogłaby jeszcze mieć nadzieję na miejsce w tabeli.

Sobotni mecz był ważny dla zespołu z Wałbrzycha, można było, zatem przypuszczać, że frekwencja na trybunach będzie zadawalająca. Stało się inaczej, nie zawiódł jedynie klub kibica Victorii Wałbrzych, który do końca dopingował i wierzył
w wygraną biało - niebieskich. Razem z pomorską drużyną przyjechał jej klub kibica, który mimo mniej licznej grupy równie głośno kibicował i zagrzewał do walki Czarnych Słupsk.

Wyrównana walka trwała do 34 minuty, na tyle starczyło sił drużynie Górnika grającej
w osłabionym składzie. Wpłynęło to oczywiście na korzystny wynik rywali, którzy w trzeciej kwarcie pokazali swoją przewagę fizyczna i taktyczną.

W ostatnich minutach czwartej kwarty na parkiecie po raz pierwszy w ekstraklasie pojawili się: Dawid Wrona, Bartłomiej Ratajczak, Oskar Młynarski oraz Damian Pieloch, który występował już w składzie Victorii Górnik Wałbrzych. Pieloch w tym meczu zdobył 3 punkty.

Victoria Górnik Wałbrzych - Energa Czarni Słupsk 73:89 (22:19, 19:24, 16:19, 16:27)

Victoria Górnik: Waczyński 15 (2x3), Ercegović 12, Zabłocki 12 (2x3), Argrett 11, Chanas 10 (2x3), Raczyński 6, Greene 4, Pieloch 3 (1x3), Wrona 0, Ratajczak 0, Młynarski 0.

Energa Czarni: Bennett 18 (3x3), Cesnauskis 14 (4x3), Barlett 13, Sroka 13 (3x3), Booker 8, Leończyk 6, Burks 6, Bakić 4, Malesa 5 (1x3), Kedzo 2.