AKTUALNOŚCI

Górnik nareszcie wygrał

09.02.2009

Zespół Victorii Górnika pokonał PBG Basket Poznań 78:73 (18:24, 24:18, 18:9, 18:22). Bohaterem tego spotkania był Maciej Raczyński. Gracz, który przyzwyczaił nas do oglądania go na ławce rezerwowych w pojedynku z Basketem zaskoczył wszystkich kibiców swoją grą. Zdobył aż 18 punktów.

Pierwsze minuty meczu były bardzo wyrównane. Po pierwszych akcjach na prowadzenie wyszedł zespół gospodarzy, potem nieznacznie inicjatywę przejęli goście i odskoczyli na 6 oczek. W drugiej kwarcie wałbrzyszanie odrobili straty i na przerwę drużyny schodziły z remisem 42:42. Druga odsłona meczu to wspaniały popis gry Macieja Raczyńskiego. W ostatniej kwarcie poznaniacy postawili obronę strefową sprawiając graczom górnika olbrzymie kłopoty ze zdobywaniem punktów. Sami za to systematycznie punktowali. Ostatnie minuty spotkania były bardzo emocjonujące. Cała hala huczała od dopingu. Na boisku było widać nerwowość - trochę za sprawą sędziów, którzy podejmowali wątpliwe decyzje. Na szczęście nerwy szybciej opanowali biało-niebiescy i doprowadzili do tak upragnionego zwycięstwa.

To nie był łatwy mecz. Wałbrzyszanie borykają się ostatnio z wieloma kłopotami. Zespół opuścił center Ousmane Barro i trener Andrzej Adamek, którego miejsce objął Mieczysław Młynarski. Pomimo wielu ostatnich niepowodzeń nie zawiedli kibice, którzy bardzo wspierali swój zespół. Takiej atmosfery już dawno nie było w hali w Świebodzicach. Wygrana dała Górnikowi nadzieję na utrzymanie w ekstraklasie.