AKTUALNOŚCI

 

Noworoczne Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc i Zawody w Siłowaniu się na Rękę


21.01.2009

  

30 grudnia w Hali OSiR Świebodzice odbyły się Noworoczne Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc i Zawody w Siłowaniu na Rękę. W zmaganiach udział wzięło 17 zawodników. Najmłodsi z nich mieli po16 lat, najstarszy 49. Największy ciężar, który udało się wycisnąć startującym to 190 kg.

W zawodach mógł wziąć udział każdy, kto skończył 16 lat (za zgodą rodziców), pod warunkiem, że nie był zrzeszony w PZKFiTS. Każdy z zawodników miał 3 podejścia. Zawody były przeprowadzone w formule Wilks'a, tzn. waga zawodnika zamieniana była na współczynnik, który następnie mnożony był przez podniesiony ciężar. Taka formuła i brak podziału na kategorie sprawiły, że konkurencja była ciekawsza i bardziej zacięta.

Pierwsze miejsce w zawodach zajął Wojciech Jastrząb, który wycisnął aż 220 kg, drugie ubiegłoroczny zwycięzca Łukasz Wółkiewicz, z wynikiem 160 kg, a trzecie Patryk Kozieł, który podniósł 195 kg.
Po zawodach w wyciskaniu zostały przeprowadzone Zawody w Siłowaniu się na Rękę, które wygrał zeszłoroczny zwycięzca Robert Leszko.

TABLICA WYNIKÓW NOWOROCZNYCH ZAWODÓW W WYCISKANIU SZTANGI 2008
Świebodzice 30.12. 2008 r. 

strona główna  |  do góry  |


  © Copyright - OSiR Świebodzice - wszelkie prawa zastrzeżone