AKTUALNOŚCI

TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ ŚWIEBODZICKICH GIMNAZJÓW

29.01.2008

W czwartek 24 stycznia w hali OSiR odbył się Turniej Piłki Ręcznej pomiędzy uczniami świebodzickich gimnazjów. Do zmagań stanęły dziewczynki oraz chłopcy, którzy pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego walczyli o zwycięstwo dla swoich szkół.

Jako pierwsi mecz rozegrali chłopcy. Początek spotkania należał do uczniów gimnazjów nr 1, którzy szybko zaczęli zdobywać przewagę. Potem gimnazjum nr 2 przełamało się i na przerwę schodziło tylko z dwupunktową stratą (13:15). W drugiej połowie na boisku dominowało gimnazjum nr 1, które ostatecznie wygrało mecz 6 punktami. Spotkanie zakończyło się wynikiem: 30:24. Duża w tym zasługa Krzysztofa Węcka, który zdobył aż 12 punktów.

Mecz dziewczynek zakończył się także zwycięstwem gimnazjum nr 1, ale to spotkanie znacznie różniło się od tego rozegranego pomiędzy chłopcami. Dziewczyny grały na równym poziomie. Walka toczyła się punkt za punkt i do końca meczu nie było wiadomo która drużyna zwycięży. Pierwszą połowę wygrały uczennice gimnazjum nr 2: 9:8. Druga zakończyła się wynikiem 19:18 dla gimnazjum nr 1. Aż 9 punktów dla "jedynki" zdobyła Paulina Samek.