AKTUALNOŚCI

Wygrana z Czechami

17.01.2008

Górnik Wałbrzych zwyciężył z czeską drużyną A Plus OHL ZS Brno 81:67 (10:33, 26:15, 19:9, 26:10). Wygrana zapewniła Biało-Niebieskim 7 (przedostatnie) miejsce w rozgrywkach Centralnej Ligi Europejskiej.

Pomimo znaczącej wygranej pierwsza kwarta wskazywała na porażkę graczy z Wałbrzycha. Biało-Niebiescy często się mylili i popełniali proste błędy. Tragiczna gra Górnika zarówno w ataku jak i w obronie w połączeniu ze skutecznością Czechów dała po 10 minutach prowadzenie gościom aż 23 punktami. Na szczęście pozostałe kwart należały do wałbrzyszan, którzy stopniowo odrabiali straty. W trzeciej ćwiartce meczu udało się im doprowadzić do remisu i od tej pory zaczęli dominować na parkiecie.
Przeciwko drużynie z Brna nie zagrał Kris Clarkson, który z gipsem na ręce obserwowała mecz z ławki. Z bardzo dobrej strony pokazał się Damian Pieloch, który zdobył 4 punkty, zebrał 3 piłki i miał jeden przechwyt. Szkoda tylko, że starsi koledzy nie mają jeszcze zaufania do młodego wychowanka Górnika i często - niepotrzebnie wyłączali go z akcji, nie podając do niego piłek.