AKTUALNOŚCI

 

XVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


16.01.2008

  

W Świebodzicach przez całą niedzielę wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierali pieniądze do puszek, ale najważniejsze orkiestrowe wydarzenia miały miejsce w Hali Sportowo-Widowiskowej OSiR. Tak jak w zeszłym roku ekipa WOŚP postanowiła zagrać u nas. Cieszymy się, że po raz kolejny sztab obdarzył nas zaufaniem i mogliśmy w ten sposób włączyć się do akcji.

Na każdego kto przyszedł do hali OSiR czekało wiele atrakcji: występy młodych artystów, pokazy tańców, kiermasze, loterie, strzelnica, sala doświadczeń, koncert rockowy "Muzyka, Miłość, Przyjaźń" i wiele innych. Przed halą stał wóz strażacki, do którego każdy mógł wsiąść. Jedną z największych atrakcji była możliwość spotkania się z zawodnikami Górnika Wałbrzych: Krisem Clarksonem, Ime Oduokiem oraz Rafałem Glapińskim. Każdy chętny mógł zagrać ze sportowcami, zrobić sobie zdjęcie lub zdobyć autograf.
Po godzinie 18 przeprowadzono licytację przekazanych na WOŚP przedmiotów. Wśród nich znalazły się także te przekazane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. Na naszą prośbę zawodnicy Górnika Wałbrzych dali piłkę z autografami całego zespołu oraz koszulkę. Piłka została wylicytowania za 500 zł. To najwyższa kwota, jaką udało się uzyskać na aukcji. Postaraliśmy się także o koszulkę zespołu ASCO Śląsk Wrocław oraz koszulkę reprezentacji Włoch w piłce siatkowej. Ale na licytacji udało się sprzedać także wiele innych atrakcyjnych przedmiotów.

Po godzinie 20 na placu przed halą rozbłysnęło "Światełko do nieba". Podobnie jak w innych miastach w Polsce wystrzelono fajerwerki. W ten sposób zakończył się XVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


 

strona główna  |  do góry  |


  © Copyright - OSiR Świebodzice - wszelkie prawa zastrzeżone