AKTUALNOŚCI

UPRAGNIONE ZWYCIĘSTWO GÓRNIKA

09.01.2008

Aż 50 minut zawodnicy Górnika walczyli o zwycięstwo z AZS-em Koszalin. Na szczęście wytrzymali do końca i wygrali mecz po dwóch dogrywkach 89:83 (17:20, 12:19, 26:18, 15;13, dogrywki: 8:8, 11:5).

Początek meczu był dość wyrównany, nieznacznie w pierwszej kwarcie dominował AZS. W drugiej kwarcie gracze z Koszalina zaczęli grać strefą i odskoczyli Biało-Niebieskim. Tradycyjnie od trzeciej kwarty Górnik zaczął odrabiać straty. W czwartej kwarcie wałbrzyszanie doprowadzili do remisu, a nawet przewagi punktowej, jednak do końca regulaminowego czasu meczu gra toczyła się kosz za kosz i niezbędna była dogrywka.

Dogrywki to prawdziwy koszmar! Było dużo nerwów, błędów i niewykorzystanych szans po obu stronach. To także wspaniały doping kibiców, którzy na stojąco zachęcali swoich ulubieńców do gry do samego końca. W ostatnich minutach meczu widać było, że emocje ponoszą zarówno zawodników jaki i szkoleniowców z AZS-u. 12 sekund przed końcową syreną Ercegović wykorzystał obydwa rzuty wolne i stało się jasne, że Górnicy wygraną mają w kieszeni. Wynik w ostatnich sekundach ustalił Zabłocki.
W Górniku dobrze zagrali Zabłocki i Wichniarz. Nieźle spisał się także nowy nabytek drużyny Ime Oduok.
Pierwszy mecz w Nowym Roku był nie lada gratką dla kibiców. To był jeden z najbardziej pasjonujących meczy w Świebodzicach. Oby przez resztę roku szczęście sprzyjało Biało-Niebieskim. Wszystkiego najlepszego i powodzenia Górniku!